خسارت ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیونی به محیط زیست لرستان

0

مهرداد فتحی بیرانوند” عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این میزان خسارت مربوط به سالجاری است و ۶۰۰ پرونده برای صدور رای نهایی در محاکم قضایی رسیدگی می شود.

وی اظهار داشت: تخلفات زیست محیطی این افراد شامل زنده گیری و کشتن پرندگان، آبزیان و پستانداران بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان تصریح کرد: امسال ۲۰۰ قبضه سلاح مجاز و غیر مجاز از متخلفان زیست محیطی در لرستان کشف و ضبط شده که ۳۶ قبضه از این تعداد غیرمجاز بوده است.

فتحی بیرانوند گفت: تخلفات زیست محیطی در لرستان نسبت به سال های گذشته کمتر شده است که این مهم به دلیل کمک های مردم، آموزش بومیان، ارتقای فرهنگ زیست محیطی و برخوردهای شدید با متخلفان می باشد.

لرستان با وسعت یک و هفت دهم درصد مساحت کشور دارای تنوع زیستی بسیار بالایی است به طوریکه زیستگاه امنی برای ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور شامل ۳۶۸ گونه جانوری و یک هزار و ۷۰۰ گونه گیاهی در این استان شناسایی شده است.

۱۵۰ گونه جانوری در لرستان شناسایی شده که از این تعداد پنج گونه جانوری شامل وزغ لرستانی ،سمندر لرستانی و سه گونه ماهی کور غار به عنوان گونه های جانوری اندمیک در ثبت جهانی شده است.

کل (پازن کوهی)، بز، خوک وحشی، پلنگ ایرانی، خرس قهوه‌ای، کفتار، گرگ، روباه معمولی، خرگوش، تشی، گربه وحشی، دلیجه، کلاغ نوک سرخ، کرکس، سارگپه پا بلند، عقاب طلایی، شاهین، بالابان، کبوتر چاهی، انواع سهره‌ها، شاه بوف، کبک، تیهو، کبوتر جنگلی، قمری، چرخ ریسک بزرگ، سنگ چشم خاکستری، کمر کلی، کمر کلی کوچک، چکاوک مهمترین گونه های جانوری این استان هستند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند