خسارت خشکسالی به محصولات زراعی استان لرستان

0

رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بخش کشاورزی استان لرستان از خسارت تنش خشکی به محصولات زراعی این استان خبر داد.


رحیم سلیمانی با اشاره به خسارت تنش خشکی(خشکسالی) به محصولات کشاورزی لرستان، اظهار داشت: تنش خشکی به برخی از مزارع شهرستان‌های این استان خسارت وارد کرده، اما هنوز میزان خسارت ارزیابی نشده‌ است.

وی افزود: سرمازدگی و یخ‌زدگی در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال به بخشی از محصولات کشاورزی لرستان در شهرستان‌های ازنا، الیگودرز، دورود، بروجرد، سلسله و دلفان خسارت زده‌است.

رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بخش کشاورزی لرستان عنوان کرد: 85 هزار و 313 هکتار از مزارع این استان در سرمازدگی ماه فروردین آسیب دید که 59 هزار و 821 هکتار از این مقدار دارای بیمه است.

وی خسارت سرمازدگی به محصولات زراعی لرستان در ماه فروردین را 133 میلیارد و 126 میلیون دانست و بیان کرد: 19 هزار و 38 هکتار از محصولات باغی این استان نیز دچار خسارت شده که هزار و 516 هکتار از این مقدار دارای بیمه است.

سلیمانی گفت: 39 میلیارد تومان و 876 میلیون تومان از محصولات باغی لرستان در سرمازدگی ماه فروردین آسیب دید و میانگین خسارت به محصولات زراعی و باغی 15 درصد است.

رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بخش کشاورزی لرستان با اشاره به خسارت سرمازدگی در ماه اردیبهشت ابراز کرد: این خسارت فقط در شهرستان‌های سلسله و دلفان رخ داده‌است.

سلیمانی اظهار داشت: 132 هزار و 261هکتار محصول زراعی لرستان بر اثر سرمازدگی ماه اردیبهشت دچار خسارت شده که از این مقدار 34 هزار و82 هکتار دارای بیمه است.

وی افزود: 777 میلیارد و 525 میلیون تومان خسارت سرمازدگی به  محصولات زراعی لرستان است که این میزان 25 درصد خسارت را نشان می‌دهد.

رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بخش کشاورزی لرستان با اعلام اینکه خسارت یخ‌زدگی در باغات این استان حدود 3289 هکتار است، عنوان کرد: میزان این خسارت در حدود 438 میلیارد تومان است./تسنیم

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند