خبر خوش استاندار لرستان برای باغداران

0

استاندار لرستان در جلسه‌ای که در محل سد ایوشان برگزار شد بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق برای تقسیم عادلانه آب سد میان باغات منطقه تاکید کرد.

فرهاد زیویار در این جلسه گفت: این جلسه به منظور بررسی وضعیت آب موجود در سد ایوشان برای استفاده باغات منطقه برگزار شد و تصمیمات به اقتضای ذخیره آب و امکاناتی که در سد ایوشان وجود دارد به گونه‌ای اتخاذ می شود که تمامی باغات منطقه از آن منتفع شوند.

وی اظهار کرد: در شرایطی از آب سد استفاده شود که به صورت عادلانه آب موجود در سد میان باغات منطقه و مناطق پایین دست تقسیم شود.

استاندار در ادامه افزود: همراهی مردم در بحث جلوگیری از کشت محصولات آب دوست در سال جاری با توجه به کاهش شدید نزولات آسمانی و استفاده از محصولات جایگزین قابل تقدیر است و به مصرف بهینه آب در استان کمک شده است.

وی تاکید کرد: بهره‌برداری از آب سد باید طی فرآیندی کاملاً منطقی، با برنامه‌ریزی و لحاظ حفاظت از محیط‌زیست منطقه و در راستای کمک به باغات باشد و از هدر رفت آب سد جلوگیری شود.

زیویار خاطرنشان کرد: در جلساتی که طی هفته‌های اخیر به همین منظور برگزار شده مقرر شد از نیمه دوم تیرماه و در ده نوبت سه روزه، آب سد در اختیار باغات منطقه باشد تا بدین ترتیب از وارد آمدن خسارات به کشاورزان جلوگیری شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه اطلاع رسانی موضوع به کشاورزان توسط دستگاه‌های اجرایی ذیربط به موقع انجام شود، گفت: باید در نظر داشت که همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و مردم منطقه در اجرای عملیات بازگشایی برای استفاده باغات، بسیار مهم است و ضرورت دارد به این موضوع توجه ویژه شود.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند