خبری مسرت بخش؛ پروژه راه آهن دورود-خرم آباد فعال می شود

0

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بعد از سفر رئیس جمهور به لرستان پروژه راه آهن دورود- خرم‌آباد فعال خواهد شد، گفت: برای فعال‌سازی این پروژه اعتباراتی پیش بینی شده است.

به گزارش امید لرستان، ر ستم قاسمی امروز جمعه در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن دورود، خرم آباد، این پروژه را یکی از مهمترین پروژه‌های راه آهن کشور دانست و بیان داشت: احداث این پروژه علاوه بر اینکه خواسته مردم لرستان بوده، یک پروژه ملی است.

وی با بیان اینکه پروژه راه آهن دورود- خرم آباد جز کریدورهای اصلی راه آهن کشور است، افزود: قرارداد ساخت این پروژه با قرارگاه خاتم بسته شده بود ولی متأسفانه ظرف چند سال گذشته به دلیل مشکلات مالی این پروژه تقریباً تعطیل شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: قبل از سفر رئیس جمهور به لرستان بحث فعال کردن پروژه راه آهن دورود- خرم آباد در جلسه‌ای مطرح شد و برای فعالسازی آن اعتباراتی پیش بینی شده است.

قاسمی با ابراز امیدواری از اینکه بعد از سفر رئیس جمهور به لرستان این پروژه فعال خواهد شد، ادامه داد: از مسئولان مربوطه خواسته شده زمانبندی واقعی برای احداث این پروژه پیش بینی کرده و ظرف چند روز آینده در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم هم در موضوع زمانبندی و میزان اعتبار آن با قرارگاه سازندگی خاتم توافق کنیم.

وی با بیان اینکه پروژه راه آهن خرم آباد اگر تأمین منابع شود ظرف سه سال به بهره برداری می‌رسد، گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های سخت در حوزه راه آهن کشور است بطوریکه ۳۰ درصد آن تونل بوده و پل‌ها و ابنیه های بزرگی دارد.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: اعتبار پروژه راه آهن دورود- خرم آباد از محل‌های خارج از اعتبارات جاری کشور تأمین خواهد شد.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند