ییس هیات کبدی لرستان

حضور ۲ کبدی کار لرستانی در اردوی تیم ملی بزرگسالان؛ لرستان استعداد های بسیار خوبی در کبدی دارد

0

رییس هیات کبدی لرستان گفت: تلاش می کنیم با ارتقا دانش فنی و برگزاری کلاس های مربی گری و داوری گام های موثری در جهت توسعه کبدی وپرورش استعداد ها در سطح استان برداریم.

نعمت الله  رشیدیان  روز چهارشنبه با بیان  اینکه  قبلا 5 کبدی کار لرستانی در اردوی تیم ملی کبدی بزرگسالان حضور داشتند ، اظهار کرد: در حال حاضر “حسین محمدی زاده” و “محمد بابا علی”  دو کبدی کار لرستانی هستند که در اردوی  نهایی تیم ملی بزرگسالان  حضور دارند.

رئیس هیات  کبدی  لرستان  با  تاکید بر لزوم توجه به رشد استعداد های کبدی در استان ، افزود: با توجه به پیشینه خوب رشته  کبدی   در استان  توجه به  استعداد های این ورزش ضروری بوده و جای کار دارد که در این راستا تلاش می کنیم با ارتقا دانش فنی و برگزاری کلاس های مربی گری و داوری  گام های موثری در جهت توسعه کبدی وپرورش استعداد ها برداریم.

رشیدیان  با اشاره به فعالیت ورزش کبدی در 5 شهر  استان ، تصریح کرد:  درحال حاضر این رشته ورزشی در شهر های خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، کوهدشت و  ازنا فعال است  وروز گذشته نیز برای شهر دوره ابلاغ زده ایم که کبدی در این نقطه استان نیز فعال شود.

او با بیان اینکه در حال حاضر 100 ورزشکار سازمان یافته در هیات کبدی استان وجود دارد ، گفت: البته با توجه به آسیب های ویروس کرونا  به حوزه  ورزش  به تازگی استارت رشد مجدد کبدی را در استان زده ایم که بدون شک بر افزایش کبدی کاران سازمان یافته موثر خواهد بود.

رشیدیان با بان اینکه خانه کبدی استان   وضعیت نسبتا خوبی دارد ولی نیازمند  یکسری تعمیرات است ، یادآورشد: با توجه به بازدید اخیر سید آرش قیاسیان مدیرکل جدید ورزش وجوانان استان  از  خانه کبدی  قول مساعد برای  بهسازی آن داده شده است.

رییس هیات کبدی لرستان به  برگزاری مسابقات و لزوم تقویت رده های پایه در کبدی  استان اشاره کرد و گفت: اخیرا مسابقات کبدی انتخابی جوانان استان را جهت شرکت در رقابت های کشوری با حضور تیمهای بروجرد، کوهدشت، الیگودرز و خرم آباد  برگزار کردیم.

رشیدیان با بیان اینکه  این رقابتها به صورت دوره ای در خانه کبدی استان برگزار شده بود، خاطرنشان کرد:  با پایان یافتن این مسابقات تعداد 18بازیکن توسط کمیته فنی این مسابقات جهت شرکت در مسابقات قهرمانی کبدی جوانان کشور انتخاب شده اند که در نهایت 12 نفر به اردو جهت شرکت در مسابقات کشوری اعزام خواهندشد.

او  ادامه داد: با توجه به استعدادهای خوبی در رشته کبدی در استان وجود دارد  تلاش خواهیم کرد  با تیمی در خور نام و شأن لرستان در مسابقات کشوری شرکت کنیم و نتایج خوبی بگیریم.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند