حضور جهادی ۲۶ روحانی حوزه علمیه خرم‎آباد در آرامستان‎ها

0

حجت الاسلام سید محمد باقر موسوی روز شنبه به رسانه ها اعلام کرد: فعالیت این روحانیون از چهارم اسفند ماه سال گذشته در راستای مبارزه با ویروس کرونا شروع شده و تا کنون ادامه دارد.

وی اظهار داشت: در این راستا ۲۶ نفر از روحانیون جهادی پس از آموزش‌های لازم بهداشتی، جهت حضور در آرامستان های خرم آباد و الشتر اعلام آمادگی کردند که ۲ نفر در الشتر و ۲۶ نفر در خرم‌آباد در قالب ۱۳ گروه در روزهای مختلف در کنار کارمندان و غسال‌ها جهت تجهیز اموات حضور دارند.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: همچنین روحانیون و طلاب در قالب گروه های مختلف جهادی به یاری پزشکان، پرستاران و مردم استان شتافته اند و در کارهای خیر، تقویت روحیه و مشاوره، تهیه، توزیع و بسته بندی و گندزدایی از سطح شهرستان ها طی چند مرحله شرکت نموده اند.

وی با بیان اینکه گند زدایی منطقه فلک الدین، زاغه و حومه، بیرانشهر و حومه، تولید ماده گندزدا و تولید ماسک از جمله این فعالیت ها است عنوان کرد: تعداد کثیری از روحانیون ائمه جماعت مساجد استان درگیر فعالیت جهادی هستند.

سرپرست حوزه علمیه خرم آباد گفت: از ۵ اسفند تاکنون در همکاری کامل با وزارت بهداشت و درمان، همه کلاس های درس حوزه علمیه تعطیل شده و اساتید استان در فضای مجازی (ایتا) درس ها را ارائه می دهند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند