حدود سه میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های لرستان انجام شد

0

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: میزان جوجه‌ریزی مرغداری‌های استان در فروردین ماه امسال ۲میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه بوده که نسبت به اسفند ماه سال گذشته ۳۹ درصد افزایش یافت.

سید عماد شاهرخی  رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در نشست تنظیم بازار اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود از این تعداد پنج هزار و ۲۰۰ تن گوشت مرغ تولید شود که هزار و ۷۰۰ تن بیش از نیاز استان است که به سایر استان‌ها صادر می‌شود.

او افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته امسال ۳۲ هزار تن گوشت قرمز و ۲۲۲ هزار تن شیر خام تولید خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۶۰ تن گوشت قرمز و ۴۸۰ تن مرغ منجمد در لرستان ذخیره وجود دارد که ۱۳۰ تن آن قابلیت توزیع است و مازاد به سایر استان‌ها توزیع می‌شود.

شاهرخی بیان کرد: تلاش خواهیم کرد که اقلام مصرفی با قیمت عادلانه در بازار توزیع شود، اما به دلیل اینکه قیمت مرغ در سایر استان‌ها بیشتر از لرستان می‌باشد برخی مرغداران بدون مجوز به سایر استان‌ها صادر می‌کنند که در صورت دریافت گزارشات برخورد قانونی خواهد شد.

او ادامه داد: درحال مذاکره برای واردات گوشت گرم و مرغ منجمد با یک تاج از جمهوری تاتارستان هستیم و باید بازار بررسی شود، اما ۲۰۰ تن مرغ منجمد و ۱۰۰ تن گوشت گرم اعلام نیاز شده است./باشگاه خبرنگاران جوان

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند