جنجالی جدید درباره میزبانی قطر از جام‌جهانی

0

یک رسانه انگلیسی ادعایی جنجالی درباره میزبانی قطری‌ها از جام جهانی ۲۰۲۲ مطرح کرده است.

جنجالی جدید درباره میزبانی قطری‌ها از جام جهانی

روزنامه دیلی‌میل چاپ لندن در گزارشی مدعی شده که یکی از هتل‌های ساخته شده در قطر برای اسکان مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ توسط یک مؤسسه دولتی که بودجه نیروهای تروریستی القاعده در سوریه را تأمین می‌کند، احداث شده است.

طبق گزارش این نشریه؛ هتل «تیوولی سوق الوکره» که قرار است اعضای تیم ملی انگلیس در ایام برگزاری جام جهانی پاییز سال آینده در آن اقامت داشته باشند، توسط «دفتر مهندسی خصوصی قطر» (PEO) ساخته و تأمین بودجه شده است. این مؤسسه سال گذشته توسط دیوان عالی انگلیس به عنوان یکی از منابع تأمین مالی نیروهای القاعده با اختصاص مخفیانه چندصدمیلیون دلار به این گروه تروریستی از طریق پولشویی معرفی شد.

این در حالیست که ماه گذشته هیئتی از اتحادیه فوتبال انگلیس به این هتل ۵ ستاره ساحلی سر زدند و تصمیم گرت ساوت‌گیت سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور برای اسکان شاگردانش در محل مذکور را تأیید کردند. البته هتل انتخاب شده از سوی انگلیسی‌ها هنوز باید به تأیید فیفا برسد – اقدامی که بعد از قرعه‌کشی جام جهانی صورت خواهد گرفت – و به همین دلیل این گزینش فعلاً تنها جنبه تشریفاتی دارد.

هتل سوق‌الوکره سال ۲۰۱۵ و با هدف اسکان میهمانان جام جهانی احداث شد که با وجود نما و ظاهر سنتی‌اش دارای تمامی امکانات و تجهیزات رفاهی است.

منبع: تسنیم

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند