جمع‌آوری خاطرات سربازان در فراخوان مشق عشق

0

دبیرقرارگاه فرهنگی صاحب الامر(عج) لرستان از ۲ فراخوان مشق عشق و نقش عشق در لرستان خبر داد و گفت: انتظار مردم این است که میراثی جاودان از پادگان ۰۷ برای نسل‌های آینده باقی بماند.

ابوذر بهاروند، با اشاره به اتفاقات اخیر پیرامون پادگان 07 خرم‌آباد اظهارداشت: نام ارتش اخیرا در شهرهای تهران، مشهد مقدس و خرم‌آباد بیشتر از قبل شنیده می شود،این امر گره خورده با ساخت و سازهای شهری است اما ظاهرا تفاوت نگاهی مشاهده می‌شود.

وی افزود: ارتش ایران بعد از انقلاب، حقیقتاً یک نیروی مردمی است که همواره مظهر خدمت و وفاداری به هویت ملی بوده است و  انتظار از امرای ارتش نیز نه صرف حفظ مرزهای جغرافیایی، بلکه از آن مهم‌تر حفظ هویت ملی – مذهبی کشور بوده و هست.

دبیرقرارگاه فرهنگی صاحب الامر(عج) لرستان عنوان کرد: همانگونه که امیر خرم طوس در مراسم تبدیل پادگان 06 به پارک برای مردم تهران، از محاسن بزرگ ارتش نام می‌برد، همان مناعت طبع ارتش را باید در واگذاری 07 نیز شاهد بود و الا شائبه تبعیض پیش می‌آید.

وی با بیان اینکه فاصله بین 06 و 07 نباید این قدر زیاد باشد بیان کرد: چطور است که برای واگذاری 300 هکتار از پادگان  قلعه مرغی تهران یا 35 هکتار از پادگان06 شعار ارتش فدای ملت مصداق دارد، یا در مشهد مقدس پادگان لشگر 77 به صورت طرحی یکپارچه در حیطه شهری به سامان می رسد، ولی در خرم‌آباد باید تقسیم شود و هر کسی در سهم خود دخل و تصرف کند؟

بهاروند در پاسخ به اینکه چرا موضوع 07 محل تامل شده و مورد بحث اهالی رسانه و مردم قرار گرفته است گفت: اهمیت موضوع از آنجا نشات می‌گیرد که معماری و شهرسازی ایرانی- اسلامی در قرن اخیر بسیار کمرنگ و محدود شده است الان که فضایی فراهم شده تا بتوان با کمک  مهندسین جوان، در قلب شهر خرم‌آباد، بنایی همچون نقش جهان اصفهان ایجاد شود، تکه تکه شدن این فضای نه چندان وسیع، غایت کج سلیقگی و بی هنری است.

وی تصریح کرد: در قضیه واگذاری پادگان مشهد، کلید واژه‌های «انتفاع حداکثری»، «نماد هم دلی»، «حفظ هویت» و «مردم شایسته بهترین‌ها» از زبان مسئولین خارج می‌شود، ولی در قضیه 07  متاسفانه صحبت از «واگذار شده است» و «بدهی ارتش» و «پیمانکار» و «بیایند بخرند» مطرح می‌شود.

دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب در استان لرستان خاطرنشان کرد: موضوه پادگان 07 قبل  از ورود مردم و مطالبه عمومی باید توسط مسئولان  با طرح جامع و فکری مترقی تعیین تکلیف می‌شد، ولی حالا هم دیر نشده، فرصت خوبی است که سرمایه‌ای ماندگار برای آیندگان با ساماندهی یکپارچه آن صورت پذیرد، این ساماندهی می‌تواند یکی از بهترین طراحی‌های کشور لقب بگیرد به طور یقین  از دست دادن این فرصت بزرگترین خسران برای مسئولان استان می‌شود.

وی در پاسخ  به خبرنگار تسنیم  که جبهه فرهنگی- اجتماعی استان لرستان در این راستا چه نقشی ایفا کرده است اظهارداشت: هم جهت با این مطالبه عمومی دو فراخوان زده شده است، یکی در باب حفظ هویت فرهنگی مجموعه که تحت عنوان«مشق عشق» لقب داده شده و اشاره به خاطرات انعکاس یافته درعکس‌ها وهمچنین خاطرات شفاهی نیروهای کادر وظیفه‌ای دارد که دراین پادگان تمرین وفاداری به میهن را داشته‌اند و دیگری دررابطه با طراحی شهری و ایجاد بستری برای نمایشی جدید از معماری ایرانی- اسلامی است که فرخوانی برای طراحی سایت و المان شهری، تحت عنوان «نقش عشق» مطرح کرده‌ایم که می‌تواند تلنگری برای مهندسان جوان استان برای کمک به طراحی درست تر این قطعه از شهر خرم‌آباد باشد.

بهاروند افزود: امیدواریم در این عرصه تصمیمات منطقی از سوی مسئولان شهر و استان گرفته شود به همین منظور از مسئولان استانی اعم نماینده ولی فقیه در استان و استاندار محترم و مسئولان ارتش، انتظار می رود، در حداقل‌های مدیریتی  همچون سایر استان‌های کشور اقدام  کنند.

دبیرقرارگاه فرهنگی صاحب الامر(عج)  عنوان کرد: انتظار مردم این است که میراثی جاودان از پادگان 07 تحت مدیریت خردمندانه مسئولان فعلی استان، برای نسل‌های آینده باقی بماند که هم موجب خرسندی مردم شهر شود و هم در آینده مایه مسرت بازدید کنندگان و گردشگران باشد.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری تسنیم
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند