ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک از طریق مجلس پیگیری می‌شود

0

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک از حیث احیای این بنای تاریخی اهمیت دارد همچنین به توسعه اقتصاد استان لرستان کمک خواهد کرد لذا برای تحقق این مسئله از طریق هیئت رئیسه مجلس تلاش می‌کنیم.

به گزارش امید لرستان، سید نظام‌الدین موسوی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بازدید از قلعه فلک الافلاک، اظهار کرد: بنا‌بر توصیه استاندار لرستان به همراه جمعی از کارشناسان میراث‌فرهنگی از قلعه فلک‌الافلاک بازدید کردیم و جوانب مختلف این بنای تاریخی را مورد ارزیابی قرار دادیم؛ مسئله آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک امری بسیار مهم و ضروری است و بی‌توجهی به آن اجحاف در حق تاریخ و فرهنگ لرستان است.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی قلعه فلک‌الافلا‌ک مصوبه مجلس شورای اسلامی را دارد، گفت: علاوه بر این در سفر مقام معظم رهبری به استان لرستان این موضوع مورد تاکید قرار گرفت و در سفر اخیر رئیس‌جمهوری آزادسازی قلعه جزو مصوبات سفر است و از سوی دیگر ثبت جهانی این بنا مستلزم آزادسازی و احیای بافت تاریخی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک از حیث احیای این بنای تاریخی اهمیت دارد همچنین به توسعه اقتصاد استان لرستان کمک خواهد کرد.

موسوی ادامه داد: قلعه فلک‌الافلاک به عنوان بارزترین نماد تاریخی و گردشگری استان مورد توجه نمایندگان مجلس است و بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ لرستان که توفیق نمایندگی مجلس را دارم همراه با سایر نمایندگان محترم شهرستان خرم‌آباد در پیگیری این مسئله از طریق هیأت رئیسه مجلس تلاش خواهیم کرد.

فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند