ثابت کنید شایسته پوشیدن پیراهن تیم‌ملی هستید

0

رئیس فدراسیون والیبال در نخستین تمرین تیم‌ملی خطاب به ملی‌پوشان گفت: جا پای بزرگانی گذاشتید که برای والیبال ایران افتخارآفرینی کردند، بنابر این باید بجنگید تا ثابت کنید که شایسته پوشیدن این پیراهن هست

ثابت کنید شایسته پوشیدن پیراهن تیم‌ملی هستید

 

اردوی آماده‌سازی تیم ملی والبیال مردان برای حضور شایسته در رویدادهای پیش‌رو از روز گذشته (شنبه ۲۰ فروردین) در سالن فدراسیون والیبال آغاز شد.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ضمن خوشامد گویی به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی در این اردو، خطاب به ملی ‌پوشان گفت: والیبال ایران به ویژه تیم ملی بزرگسالان در سال جاری رویدادهای بسیار مهمی پیش رو دارد. پیش بینی برای بازی‌های تدارکاتی و دوستانه کردیم که علاوه بر جام واگنر احتمالا سفری نیز به کانادا داشته باشید تا چند بازی نیز در آنجا انجام دهید. اگر این سفر قطعی شود، قبل از قهرمانی جهان به کانادا سفر خواهید کرد. ۶ ماه پرکار برای تیم‌های ملی والیبال زنان و مردان پیش رو داریم. حامی مالی فدراسیون نیز تا المپیک پاریس تغییر کرده و با همراه اول کار خود را شروع کردیم و تا ۲۰۲۴ همکاری می‌کنیم. چند بازیکن هنوز به اردو ملحق نشدند و با توجه به برنامه باشگاه‌های خود به‌زودی ملحق می‌شوند.

شایسته بودید و نظر کادر فنی را جلب کردید و به اردو دعوت شدید. این افتخار را به دست آوردید که پیراهن تیم ملی بزرگسالان را به تن کنید. خیلی از شما بازیکنان در تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان حضور داشتید و الان به تیم ملی بزرگسالان دعوت شدید. کادر فنی تیم ملی شما را از دوران نونهالی می‌شناسند و به همین دلیل یقین دارم که ارتباط خوبی بین بازیکنان و کادر فنی برقرار خواهد شد.

تیم ملی بزرگسالان برای مردم کشور بسیار اهمیت دارد و ارزشمند است. البته همه رده‌های سنی برای مردم ارزشمند است، اما رده سنی بزرگسالان ویترین کامل والیبال ملی ایران است و نگاه مردم به این تیم است و از این تیم توقع دارند.

تیم ملی سال گذشته با کادر کاملا ایرانی قهرمان آسیا شد و امسال نیز این تیم راهی لیگ ملت‌ها، مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی خواهد شد. دو کمک غیر ایرانی دعوت کردیم که در حوزه فنی به کادر ایرانی کمک خواهند کرد.
مسئولیت بازیکنان تیم ملی کنونی سنگین است زیرا جای پای بزرگانی گذاشتید که برای والیبال ایران افتخارآفرینی کردند. البته چند بازیکن با تجربه در بین شما هستند، اما نسل جدیدی با تیم ملی بررگسالان کار خود را شروع خواهد کرد که باید جایگاه خود را بداند و ثابت کند که لیاقت دعوت شدن به تیم ملی والیبال بزرگسالان را دارد. تک تک شما مسئولیت مهمی برعهده دارید که باید قدر آن را بدانید. طبیعتا از بین شما تیم‌های مختلفی به مسابقات لیگ ملت‌ها، قهرمانی جهان، بازی‌های آسیایی و بازی‌های کشورهای اسلامی اعزام خواهند شد.

بی شک و بدون دلیل دعوت نشدید، شایستگی‌هایی داشتید که به تیم ملی بزرگسالان دعوت شدید. مسابقات پیش‌رو میدان جنگی است که باید برای نبرد جانانه آماده باشید. تیم‌های دیگر هم در مسابقات پیش رو با تمام توان بازی خواهند کرد. جنگ مهمی در پیش رو است و بر اساس فرمت جدید فدراسیون جهانی والیبال تک تک بازی‌ها برای رده‌بندی جهانی تیم‌ها اهمیت دارد. نمی‌توان گفت این بازی اهمیت ندارد، حضور تیم ایران در المپیک ۲۰۲۴ مبتنی بر رتبه ایران در رده‌بندی قاره‌ای و جهانی است.

تیم ملی والیبال ژاپن اکنون با ۱۰ امتیاز اختلاف در رتبه یازدهم جهان است و تیم ملی ایران در جایگاه دهم، بنابراین باید تلاش کنیم که ابتدا جایگاه تیم ایران را حفظ کنیم و در صورت امکان نیز ارتقا دهیم. این موضوع برای کسب سهمیه المپیک بسیار مهم است.

قدرت‌های حال حاضر والیبال که ایران نیز یکی از آن‌ها است، برای هر بازی برنامه دارند و برد برایشان مهم است تا بتواند جایگاه خود را در رده‌بندی جهانی حفظ کنند. بنابر این باید بجنگید تا ثابت کنید که شایسته حضور در تیم ملی بودید. بازیکنان زیادی در لیگ برتر ایران بازی کردند که شایسته هم بودند، اما شما به تیم ملی دعوت شدید زیرا شایسته‌تر بودید.

شرایطی را فراهم می‌کنیم برای آمادگی بهتر تیم‌های ملی، فردا بیش از ۷۰ بازیکن در قالب سه تیم (نوجوانان پسر و دختر و جوانان دختر) به جام کورناکیا ایتالیا و اردوهای برون مرزی اعزام می‌شوند. برای همه تیم‌ها برنامه ریزی شده است که با آمادگی کامل در مسابقات پیش رو شرکت کنند.

ثابت کنید شایسته پوشیدن پیراهن تیم‌ملی هستید

خیلی مراقب خود باشید امسال برخی بازیکنان خوب حضور در لیگ و برخی دیگر حضور در تیم ملی را از دست دادند. زحمت زیادی کشید تا به مرز آمادگی مطلوب برسید و نداشتن تمرکز باعث آسیب دیدگی‌ها می‌شود که جبران آن بسیار سخت است. در تمرینات نیز به انگیزه کامل شرکت کنید که انگار می‌خواهید مسابقه دهید. تمرینات را نمی‌توان ساده گرفت و بعد با توان کامل در مسابقات حاضر شد.

خوشبختانه امیر خوش‌خبر که تجربه بسیار خوبی در سرپرستی تیم ملی والیبال ایران را دارد، کماکان در خدمت تیم است و مجموع کادر فنی منسجم و خوبی نیز در کنار بازیکنان است. یقین دارم که با اراده شما (بازیکنان) تیم قدرتمندی برای مسابقات پیش رو آماده خواهد شد.

منبع: فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند