تکمیل سد آبسرده بروجرد ظرف دو سال آینده

0

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به اینکه سد آبسرده جزو طرح‌های اضطراری وزارت نیرو است ، گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل سد ۱۲۰۰ میلیارد تومان است و در صورت تامین اعتبار ظرف دو سال سد آماده بهره‌برداری است.


سیاوش زیدعلی امروز با اشاره به آخرین وضعیت سد آبسرده عنوان کرد: پروژه سد آبسرده در حال حاضر سرعت قابل قبولی دارد و از پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته سد آبسرده جزو طرح‌های اضطراری وزارت نیرو قرار گرفت، گفت: با توجه به وضعیت آب شرب بروجرد، وزارت نیرو توجه ویژه‌ای به سد آبسرده دارد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای لرستان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی هسته‌ رسی که بخش مهم پروژه است، شروع شده است.

زیدعلی تخصیص سد آبسرده برای آب شرب بروجرد و روستاهای اطراف ۱۷ میلیون مترمکعب است، بیان کرد: با تکمیل و آبگیری سرد، آبیاری ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی پایین دست نیز بهبود پیدا می‌کند.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل سد را ۱۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز ظرف دو سال سد آبسرده آماده بهره‌برداری است.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای لرستان، عنوان کرد: پروژه آبسرده جزو مصوبات سفر اول رییس جمهور نبود اما در دور دوم سفر در راستای تامین منابع مالی جزو مصوبات خواهد بود.

زیدعلی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه عملیات اجرایی سد آبسرده سال ۸۸ شروع شد و تا سال ۹۶ به دلیل مسایل مالی از پیشرفت چندانی برخوردار نبود، گفت: سال ۹۶ پروژه به پیمانکار دیگر واگذار شد و تا ۹۷ هم کارها خوب پیش رفت، اما به دلیل عدم تامین منابع مالی پروژه متوقف شد.

وی بیان کرد: سال گذشته اما وزارت نیرو سد را جزو‌ طرح‌های اضطراری معرفی و با تزریق اعتبار مجدد پروژه از سر گرفته شد./فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند