تولید گندم در لرستان ۲ برابر افزایش یافته

0

استاندار لرستان از رشد دوبرابری تولید گندم در این استان خبر داد و گفت: ظرفیت‌های تفکر جهادی باید در سنگر تبیین احیا شود.

فرهاد زیویار ظهر امروز در یادواره 86 شهید جهاد کشاورزی لرستان که در سالن اجلاس جهاد کشاورزی این استا برگزار شد، اظهار داشت: 17 شهریورماه روز خوبی برای تکریم شهدای جهاد کشاورزی است، زیرا این روز فاز جدیدی از نهضت انقلاب اسلامی را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه دولت شریف امامی با شعار «دولت آشتی ملی» در 17 شهریور 1357 روی کار آمد، اما دستور قتل‌عام مردم را داد، افزود: قیام 17 شهریور نقاب مشروعیت را از چهره سیاه دولت شریف امامی برداشت.

استاندار لرستان عنوان کرد: مردم در 17 شهریور اصل رژیم پهلوی را نشانه رفتند، زیرا مبنای شکل‌گیری دستگاه‌های اجرایی آن زمان با اعتقادات مردم هم‌خوانی نداشت و همین مردم را ناراضی کرده بود‌.

وی با اشاره به اینکه تحولات اساسی در نهادهای سابق با پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد شد، بیان کرد: جهاد سازندگی به‌عنوان یک نیاز اساسی برای انقلاب تشکیل شد، به‌طوری‌که در جنگ تحمیلی با تعریف مأموریت‌های انقلابی بر پایه اعتقادات اسلامی به‌وجود آمد.

زیویار با بیان اینکه جمهوری اسلامی با نهادسازی جدید، اصول نوینی را پایه‌گذاری کرد، گفت: هرچند در کارنامه نواقصی داریم، اما اصل انقلاب به این مردم تعلق دارد و به لطف خدا و حمایت مردم تا به امروز حفظ‌شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه جهاد سازندگی زاییده‌ انقلاب اسلامی بوده و در همه ادوار به‌خوبی نقش خود را ایفا کرده است، تصریح کرد: ظرفیت‌های تفکر جهادی باید در سنگر تبیین احیا شود.

زیویار با تأکید به اینکه جهاد سازندگی چون بر مبنای اعتقادی تشکیل‌شده است حتی اگر درگیرودار مسائل بوروکراسی باشد از بین نمی‌رود، اظهار داشت: تفکر جهاد و جهادگری مخصوص جهاد کشاورزی نیست، بلکه تکلیف امنیت غذایی و تأمین کالاهای مردم امروز بر دوش جهاد کشاورزی گذاشته‌شده است.

وی افزود: تولید گندم در لرستان دو برابر شده و 18 تا 24 درصد رشد تولیدات توسط خانواده بزرگ جهاد سازندگی انجام‌شده است.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری تسنیم
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند