تولید خمیردندان ژله‌ای کودک پرونایس در لرستان

0

به گزارش امید لرستان،خمیردندان ژله ای کودک هربکس جهت پیشگیری از پوسیدگی و آسیب دندان های کودکان در این واحد دانش بنیان، تولید شد.

قایم مقام شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر در خصوص ضرورت و عملکرد این محصول گفت: برخلاف برخی تصورات رایج نگهداری و پیشگیری از پوسیدگی و آسیب دندان های شیری در کودکان با توجه به اینکه تا سن ۱۲ سالگی از این دندان ها استفاده می شود، بسیار مهم است.

دکتر«مونا جهانگیر» افزود: خمیر دندان ژله ای کودک پرونایس حاوی فلوراید مناسب برای دندان های شیری از سن ۲ تا ۶ سال می باشد و از پوسیدگی دندان و ایجاد جرم دندان در کودکان پیشگیری می کند.

وی ادامه داد: به علت حساسیت بیشتر مینای دندان در کودکان استفاده از خمیردندان هایی با فرمولاسیون ملایم حاوی مواد ساینده و ترکیباتی که به مینای دندان کودک آسیب وارد نمی کنند، بسیار ضروری می باشد.

قایم مقام و مسول فنی شرکت دانش بنیان داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر با بیان اینکه ، خمیر دندان ژله ای کودک پرونایس با سایندگی ملایم و کف کنندگی مناسب نه تنها از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری می‌کند ، گفت: این خمیردندان همچنین موجب تقویت مینای دندان نیز می‌شود.

دکتر جهانگیر اضافه کرد: در تهیه این محصول از پارابن و گلوتن استفاده نشده و ژله ای بودن محصول سبب استفاده ی آسان و پخش یکنواخت و راحت محصول روی دندان می شود.

وی ادامه داد: وجود فلوراید در این محصول به مقدار استاندارد و مناسب برای کودکان سبب جلوگیری از پوسیدگی دندان و تقویت مینای دندان می شود.

مسول فنی شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر خاطر نشان کرد: مقدار فلوراید در خمیردندان مخصوص کودکان بسیار حائز اهمیت است و این شرکت توجه بسیار ویژه ای برای مصرف میزان استاندارد فلوراید در این محصول و سایر خمیردندان های تولیدی این شرکت داشته است زیرا معمولاً این کودکان و به ویژه کودکان زیر دو یا سه سال قادر به خارج کردن خمیردندان از دهان نیستند و ممکن است به سبب بلع آن مشکلات گوارشی پیدا کنند.

دکتر جهانگیر یادآور شد: استفاده از طعم خوشایند در ترغیب کودکان به مسواک زدن اهمیت فراوانی دارد واستفاده از طعم دهنده های با گرید غذایی، مصرف این محصول سالم را بدون نگرانی میسر می کند و بر همین اساس در تولید این محصول از طعم موز و توت فرنگی ، استفاده شده است.

این محصول در چند طعم و به صورت ژله ای با فرمولاسیون ملایم مناسب برای استفاده ی کودکان ۲ تا ۶ ساله است.
ویژگی های خمیردندان کودک پرونایس:
سایندگی و کف کنندگی مناسب
بافت ژله ای و یکنواخت
پیشگیری از پوسیدگی
محافظت از لثه و تقویت کننده مینای دندان
رفع جرم و پلاک دندان
حاوی فلوراید
استفاده از طعم دهنده های با گرید غذایی
بدون استفاده از پارابن، گلوتن و آسپارتام
مناسب برای استفاده کودکان ۲ تا ۶ سال

 

 

اقتصاد لرستان

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند