تولید بیش از ۳۰۵ هزار لیتر الکل و ۱۹۰ هزار اسپری ضد عفونی در لرستان

0

محمدرضا صفی‌خانی امروز در گفت‌وگو با امید لرستان، اظهار داشت: هفته گذشته تصمیمی در خصوص توزیع الکل به ادارات استان اخذ شد و تاکنون در حال اجرا بوده اما از  امروز هیچ نهادی نمی‌تواند الکل مورد نیاز را از واحدهای تولیدی تهیه نماید.

وی با بیان اینکه از این پس کارخانه‌های تولید ژل ضدعفونی و داروخانه‌ها مجاز هستند از محل کارخانه‌های تولید، الکل خریداری کنند، افزود: اکنون ۲ واحد الکل سازی به صورت سه شیفت در استان فعال هستند و واحد سوم نیز به زودی وارد چرخه تولید می‌شود.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان بیان کرد: قیمت هر لیتر الکل ۷۰ درصد ویسیان برای مصرف کننده ۳۴ هزار تومان و هر لیتر الکل۹۰ تا۹۶ درصد نیز ۳۶ هزار تومان تعیین شده است.

صفی‌خانی با اشاره به قیمت مواد ضد عفونی، تصریح کرد: قیمت هر نیم لیترمحلول ضدعفونی کننده در داروخانه ها ۱۷ و هر لیتر نیز ۳۴ هزار تومان تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۱۸۰ داروخانه لرستان  موظف هستند اقلام ضدعفونی و الکل را در اختیار مردم قرار دهند.

رئیس سازمان صمت لرستان  گفت: مردم هرگونه تخلف در این راستا از جمله کم فروشی، گرانفروشی، خفا و یا احتکار را با شماره ۱۲۴ در میان بگذارند.

صفی‌خانی در بخش پایانی صحبت‌های خود اظهار داشت: از ابتدای اسفندماه تاکنون ۳۰۵ هزار و ۵۰۰ لیتر الکل به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان تولید شده و همچنین در این مدت  ۱۹۰ هزار اسپری ضدعفونی کننده تاکنون در لرستان تولید شده است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند