توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی و نقدی بین نیازمندان لرستانی/ بهره‌مندی ۴۴درصد جمعیت استان از کمک‌های مومنانه

0

به گزارش امید لرستان، سردار مرتضی کشکولی در مراسم آغاز رزمایش کمک مومنانه در این شهرستان اظهار کرد: امید می‌رود همه با هم در میدان عمل با مشارکت همگانی به یک همدلی واحد دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قرارگاه رزمایش کمک مومنانه در لرستان با ستاد ساماندهی و سازماندهی یگان یکپارچه‌سازی مشارکت‌های مردمی متحد شده، که این مهم موجب ظهور برکات بسیاری شد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ضمن ارزشمند خواندن رزمایش کمک مومنانه، بیان داشت: این رزمایش تنها در توزیع بسته‌های معیشتی خلاصه نمی‌شود، بلکه حمایت از خانواده‌های مبتلا به بیماری کرونا از دیگر رسالت‌های ستاد مشارکت‌های مردمی است.

کشکولی با اشاره به حضور خوب خیرین در صحنه‌های مختلف مقابله با کرونا، افزود: مردم نوع‌دوست و نیک‌اندیش لرستان در عرصه‌های مختلف مقابله با کرونا حامی اقشار نیازمند و همچنین کادر درمان بوده و هستند و انتظار می‌رود این پشتیبانی‌ها تا زمان شکست کامل کرونا ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: بانک جامع اطلاعاتی از نیازمندان استان توسط پایگاه‌های مقاومت و نیروهای بسیجی و مردمی تهیه شده و در اختیار سپاه قرار دارد، از این‌رو از خیرین درخواست می‌شود با مراجعه به این بانک اطلاعاتی، کمک خود را بین افراد مستحق واقعی توزیع کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان به توزیع 30 هزار و 668 بسته معیشتی توسط این نهاد و تا قبل از رزمایش مومنانه اشاره و بیان کرد: ارزش ریالی این بسته‌ها بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است.

کشکولی با بیان اینکه امروز نیز 14 هزار بسته معیشتی و 6 هزار بسته نقدی با عنوان کمک مومنانه در سراسر استان توزیع می‌شود، گفت: بسته‌های معیشتی این رزمایش حاوی برنج، مرغ، گوشت، رب گوجه‌فرنگی، روغن، خرما و ماکارونی هستند.

وی با بیان اینکه اغلب بسته‌های معیشتی امروز در بین جمعیتی غیر از مددجویان کمیته‌امداد و بهزیستی توزیع می‌شود، افزود: کمیته‌امداد 91 هزار بسته معیشتی برای مددجویان پیش‌بینی کرده و بنا دارد تا 10 روز 450 هزار وعده غذای گرم را برای جامعه هدف خود تهیه کند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ادامه داد: همچنین بهزیستی استان در نظر دارد هزار و 150 بسته معیشتی را بین مددجویان خود توزیع نماید.

کشکولی با اشاره به کمک‌های مومنانه اقشار مختلف مردم از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، اظهار داشت: 4 هزار و 574 بسته از رزمایش مومنانه امروز در بین شهروندان خرم‌آبادی توزیع خواهد شد، ضمن اینکه 75 درصد این افراد از جامعه کارگرهای فصلی و دست‌فروشان استان هستند.

وی بیان داشت: با احتساب تمامی کمک‌ها، امروز و در مرحله نخست رزمایش مومنانه 44 درصد جمعیت استان از این حمایت‌ها برخوردار خواهند شد، ضمن اینکه مرحله دوم و سوم رزمایش نیز در نیمه و پایان ماه رمضان اجرایی خواهد شد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند