توزیع بیش از ۵ هزار تن شکر در لرستان

0

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در ماه مبارک رمضان ۵,۰۳۷ تن شکر، ۹۲۸ تن مرغ منجمد، ۱۶ تن گوشت قرمز منجمد، ۱۱۰۰ تن روغن و ۱۰ تن خرما در سطح بازار توزیع شده است.

سید عماد شاهرخی در جلسه تنظیم بازار و کارگروه گندم، آرد و نان لرستان که در محل سالن جلسات استانداری استان برگزار شد، اظهار کرد: طی چهار ماه پایانی سال و فروردین‌ماه امسال تعداد ۱۴۶ جلسه در قالب قرارگاه امنیت غذایی و کارگروه تخصصی تنظیم بازار برگزار شده است که نتیجه این جلسات آرامش حاکم بر بازار است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته میزان ۱۰,۵۴۲ تن برنج در سطح بازار توزیع شده است که طی ماه مبارک رمضان ۵,۰۳۷ تن دیگر در سطح بازار توزیع شده است که این میزان ۸۰ درصد برنج مورد نیاز استان را شامل می‌شود و توزیع برنج کماکان ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: در همین مدت ۹۲۸ تن مرغ منجمد، ۱۶ تن گوشت قرمز منجمد توزیع شده است که در راستای ادامه روند تنظیم بازار ۴۰ تن دیگر گوشت قرمز منجمد توزیع خواهد شد.

شاهرخی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳۰۰ تن روغن ویژه ماه مبارک رمضان در سطح بازار توزیع شده است، افزود: موجودی روغن در حال حاضر ۲۰۰ تن بوده که ۴۰۰ تن دیگر خریداری شده و در حال حمل به استان است و میزان ۱۰ تن خرما در سطح بازار توزیع شده است.

وی در خصوص تولید و قیمت کودهای فسفاته و پتاسه، اضافه کرد: در حال حاضر ۲۱۶ شرکت تولیدکننده داخلی ۱۳۶۴ نمونه کود را در داخل کشور تولید می‌کنند که ۸۵ درصد نیاز کشور را تأمین می‌کنند، در حال حاضر قیمت کودهای فسفاته و پتاسه ۴۵ درصد کاهش داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه از باقیمانده نهاده‌های اسفندماه سال گذشته ۸ هزار تن کنسانتره تولید و توزیع کند، بیان کرد: با توجه به خشکسالی پیش رو میزان ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید نهاده‌های دامی و تسهیلات ارزان‌قیمت برای دامپروران درخواست شده است.

/.انتهای پیام

منبع ایسنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند