تمدید مهلت ارسال آثار به دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف در لرستان

0

سرهنگ محسن رشیدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: زمان ارسال آثار به دوازدهمین دوره جایزه ادبی «یوسف» لرستان با محوریت داستان‌های کوتاه دفاع مقدس و مقاومت تا ۳۰ خردادماه تمدید شد.


سرهنگ محسن رشیدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: زمان ارسال آثار به دوازدهمین دوره جایزه ادبی «یوسف» لرستان با محوریت داستان‌های کوتاه دفاع مقدس و مقاومت تا ۳۰ خردادماه تمدید شد.

وی با اشاره به به برگزاری دوازدهمین دوره جایزه ادبی «یوسف» با محوریت داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت در استان لرستان همزمان با سراسر کشور، بیان داشت: زمان ارسال آثار به این جشنواره ادبی تا ۳۰ خرداد ماه سال جاری تمدید شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، اضافه کرد: جایزه ادبی «یوسف» در دو بخش بزرگسال و نوجوان و یک بخش ویژه برگزار می‌شود که در بخش‌های بزرگسال و نوجوان، موضوع اصلی داستان ارسالی باید حوزه دفاع مقدس و رزمندگان اسلام باشد.

سرهنگ رشیدی با بیان اینکه حجم اثر ارسالی از چهار هزار کلمه بیشتر نباشد، شناسایی و معرفی نویسندگان جوان و نوقلم به جامعه، تولید و خلق آثار ادبی فاخر در حوزه دفاع مقدس و مقاومت را از مهم‌ترین اهداف جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس برشمرد و افزود: آشنایی نسل نوجوان و جوان با اندیشه و سبک زندگی شهدا، هم‌افزایی ادبیات پایداری در مناطق مختلف کشور و معرفی شهدای شاخص هشت سال دفاع مقدس از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با یادآوری اینکه توجه به ویژگی‌های بومی هر استان، پرداخت به حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان در عملیات‌ها و یگان‌های آن استان، شخصیت‌های شناخته شده دفاع مقدس استان و استفاده از زبان و گویش‌های محلی، امتیاز ویژه خواهد داشت، گفت: نام، سال تولد، تحصیلات، آدرس محل سکونت و شماره تماس باید در انتهای داستان ارسالی درج شده باشد و داستان‌های منتخب در استان، برای انتخاب آثار برتر در بخش ملی به دبیرخانه ملی جایزه ارسال خواهد شد و در بخش ملی جوایز نفیسی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، به جوایز ملی نفرات برتر اشاره کرد و افزود: جایزه نفر اول جشنواره در هر بخش ۱۵۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر و تندیس، جایزه نفر دوم ۱۲۰ میلیون ریال و جایزه نفر سوم در هر بخش ۱۰۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره خواهد بود، اضافه کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۳۰ خرداد سال جاری به شکل حضوری به دبیرخانه جشنواره به آدرس خرم‌آباد، خیابان اندیشه، کوچه اندیشمند ۹، پلاک یک، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یا از طریق پیام رسان‌های سروش، روبیکا و ایتا به شماره ۰۹۳۹۴۷۲۸۲۰۶ ارسال کنند./مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند