تلاقی کشکان و خرم‌رود تحمل چنین ظرفیت بارشی را نخواهد داشت

0

فرماندار چگنی گفت: تلاقی کشکان و خرم‌رود تحمل چنین ظرفیت بارشی را نخواهد داشت و قطعا با چالش مواجه خواهیم بود.


افشین بازگیر ۲۱ فروردین در جلسه مدیریت بحران استانداری لرستان، یکی موضوعات مهم در مدیریت بحران را پیشگیری دانست و با بیان اینکه اقدام مهم در پیشگیری اطلاع رسانی به موقع است، اظهار کرد: یکی از ضعف‌های عمده شهرستان چگنی در هنگام بارندگی بخش شاهیوند است که در چنین مواقعی امکان ارتباط تلویزیونی و مخابراتی با روستاهای انتهای منطقه شاهیوند وجود ندارد.

وی ادامه داد: قرار شده اقداماتی در این بخش از سوی مخابرات و مرکز ارتباطات استان انجام شود که تاکنون انجام نشده است.

فرماندار چگنی گفت: در حوزه بندهای خاکی و حوضه آبخیزداری و منابع طبیعی چندین مکاتبه انجام دادیم که این بندها نیاز به لایروبی دارند ولی انجام نشد.

بازگیر بیان کرد: بندهای بالادست سراب دوره چگنی ظرفیت خالی برای ذخیره‌سازی آب ندارد و اتفاقی بیفتد این شهر در سیل دچار خسارت جبران ناپذیر خواهد شد.

وی ادامه داد: با این بارندگی قطعا شاهد قطع ارتباط اکثر روستاهای بخش شاهیوند خواهیم بود چون هنوز اصلاحاتی که باید پس از سیل ۹۸ انجام می‌شد صورت نگرفته است.

فرماندار چگنی افزود: تلاقی کشکان و خرم‌رود تحمل چنین ظرفیت بارشی را نخواهد داشت و قطعا با چالش مواجه خواهیم بود.

بازگیر بیان کرد: رودخانه پنج متر با روستای غلامان سفلی فاصله دارد و جزو تعهدات آب منطقه‌ای است که پس از سه ماه زا مکاتبه‌ای که با این دستگاه انجام شده هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی گفت: چنانچه این بارش‌ها رخ دهد باید قید روستای غلامان سفلی را بزنیم و روستا خالی از سکنه شود.

فرماندار چگنی با بیان اینکه پل شورآب نیز یک گذرگاه موقت است و نیاز به تدابیری دارد که با این بارش‌ها جایگزینی برای این مسیر در نظر گرفته شود، تاکید کرد: نیاز است در مناطقی که احتمال خسارت وجود دارد تجهیزات و ماشین‌آلات و امکانات در اختیار فرمانداری‌ها قرار گیرد./ایسنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند