تفاوت هاشمی و خاتمی با کروبی / آقایان آب را تا قلب زادگاه خود بردند ولی شیخ اصلاحات به اندازه نیم کیلو خیار سالادی برای لرستان هزینه نکرد

0

به گزارش امید لرستان، مرحوم حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی یکیی از کسانی بودند که حامی سرسخت انتقال اب از استان چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران یعنی اصفهان و کرمان و یزد بودند و استارت این کار از همان سال 76 هم زده شد
وی گفته بود: کار با آب حیات و زندگی است و به هر قیمتی باید این کار‌ها را انجام دهی و .اجرای تونل انتقال آب باقیات صالحاتی برای کسانی است که این کار‌ها را انجام داده‌اند و این اقدام چند نسل مردم کرمان را ممنون می‌کند.

دکتر محمد حسن قدیری ابیانه در مورد نگاه ویژه سید محمد خاتمی برای اب رسانی به زادگاه خود یعنی استان یزد اظهار داشت: آقای خاتمی این خط لوله را که در دولت ایشان افتتاح شد یکی از افتخارات خود می داند و همان طور که خود ایشان هم گفته اند، از زمان دولت میرحسین موسوی این خط لوله را پیگیری می کرده است.

اما آقای هاشمی زمانی که از این خط لوله بازدید می کردند هنوز آبی در لوله نبود چون پروژه افتتاح نشده بود؛ از مسئولین وقت استان، اطلاعات لازم را می گیرند و به آنها می گویند که آیا بهتر نبود که به جای احداث این خط لوله از روش آبیاری تحت فشار استفاده می کردید! من در آن زمان معاون ارتباطات و تبلیغات دفتر ریاست جمهوری بودم. آقای هاشمی اطلاعات خوبی درباره آبیاری تحت فشار داشت و بر این موضوع هم تأکید می کرد. ولیکن آقای خاتمی این خط لوله را چاره آب منطقه یزد می دانست و در نهایت هم در دوره ایشان به بهره برداری رسید.

حجت الاسلام مهدی کروبی متولد الیگودرز لرستان حد فاصل سالهای 76 تا 83 دو دوره پیاپی و 8 ساله سکان ریاست مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشته است.

در این مدت 8 ساله به جهت احصای حقوق مردم لرستان از دیوار صدا برخواست اما از شیخ اصلاحات ندایی برنخواست. مردم لرستان چیزی بیشتر از حقوق خود همچون جلوگیری از تعطیل شدن کارخانه های استان و نیز احداث مراکز تولیدی برای مقابله با بیکاری تصاعدی نمی خواستند.

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند