تغییر مرزهای جغرافیایی لرستان صحت ندارد

0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور زهرا احمدی با انتقاد از انتشار شماری نقشه های جعلی و غیر واقعی از مرز مشترک استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان و اصفهان در برخی شبکه های اجتماعی که مشخصا به قصد تحریک و تشویش اذهان عمومی منتشر می شود، تاکید کرد: تمامی ادعاهای مطرح شده در این زمینه تکذیب می شود.

وی همچنین با اشاره به ضرورت دقت نظر تمامی دستگاه های دولتی و حاکمیتی و همچنین رسانه ها در انتشار اخبار حوزه تقسیمات کشوری اظهار داشت: لازم است این نهادها تنها از نقشه های رسمی تقسیمات کشوری استفاده کنند تا در انتشار اخبار و اطلاعات مرتبط، سو استفاده و شبهه ای ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت مقوله تقسیمات کشوری برای اقشار مختلف مردم و سواستفاده برخی محافل سیاسی و رسانه ای اپوزیسیون از این موضوع، مکاتبات و هماهنگی های لازم با پلیس فتا برای مواجهه و برخورد با منتشرکنندگان این نوع نقشه های جعلی و اخبار غیر واقعی در این زمینه انجام شده است.

گفتنی است از ماهها قبل تصاویری از نقشه ایران در فضای مجازی منتشر می شود که در آن بخش هایی از لرستان به اصفهان الصاق شده و همین امر واکنش مردم و برخی مسوولان استان را به همراه داشته است.

مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز هفته گذشته در تذکری از وزارتخانه‌های اطلاعات و کشور خواست با منتشرکنندگان نقشه جعلی لرستان برخورد شود.

وی در تذکر خود گفته است گروهی با یک حرکت خطرناک، ضد امنیتی و تفرقه افکنانه یک نقشه جعلی منتشر می‌کنند که در آن قسمتی از استان لرستان حذف و به استان همجوار ملحق شده است و اقدام به تحریک مردم می‌کنند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند