تعیین معیارهای مدیر و مدبر بودن داوطلبان ریاست جمهوری

0
به گزارش امید لرستان، در نشست علنی امروز (یکشنبه، 21 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، با ماده 4 این طرح در خصوص شرایط مدیر و مدبر بودن کاندیدای ریاست جمهوری با 187 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 247 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در ماده 4 این طرح آمده است:
یک ماده به ‌شرح ذیل به ‌عنوان ماده (35) مکرر3 به قانون الحاق می‌شود:
ماده (35) مکرر 3- احراز شروط جزء (3) بند (الف) ماده (35) این قانون، از طریق بررسی معیارهای زیر انجام میشود:
در بند الف این ماده آمده است؛
معیارهای مدیر:
داوطلبی به عنوان مدیر موضوع اصل 115 قانون اساسی شناخته می شود که از شایستگی های لازم و مهارت در زمینه مدیریت کلان کشور برخوردار بوده و با شناخت کافی از منابع انسانی و مادی کشور توان استفاده از ظرفیت ها برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی را داشته و از تجربه و سوابق موفق در عرصه های مدیریت کلان موضوع ماده 35 این قانون بهره مند شود.
در تبصره این بند آمده است؛ سوابق مربوط به مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، شایسته گزینی، دارا بودن روحیه کار جهادی و گروهی، حساسیت نسبت به بیت المال، برخورد با تخلفات و انحرافات و روحیه نقدپذیری و پاسخگویی به تشخیص شورای نگهبان از جمله ویژگی های مدیر بودن تراز جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.
در بند ب این ماده آمده است؛ معیارهای مدبر:
داوطلبی به عنوان مدبر موضوع اصل 115 قانون اساسی شناخته می شود که از توانایی لازم جهت شناسایی به موقع مسائل و ضرورت های موردنیاز کشور برخوردار بوده و با پیش بینی تهدیدها و فرصت های کشور توان اتخاذ راهکارهای مناسب و تصمیم گیری کلان را داشته باشد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند