تزریق شیمی درمانی داخل شریانی در بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد

0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: نخستین عمل تزریق شیمی درمانی داخل شریانی و بستن شریان‌های تغذیه کننده تومور “نوروبلاستوم” مجاور نخاع و ستون مهره‌ای قفسه سینه در بیمارستان شهید آیت الله مدنی خرم‌آباد انجام شد.


بهرام دلفان روز سه شنبه – پنج اردیبهشت – در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بیمار ۱۶ ساله اعزامی از استان اردبیل به بیمارستان شهید آیت الله مدنی مورد شناخته شده “نوروبلاستوم” در روز گذشته تحت شیمی درمانی داخل شریانی قرار گرفت.

وی افزود: این عمل در بیمارستان شهیدآیت الله مدنی شهرستان خرم‌آباد توسط تیم حاذق آرش امین متخصص قلب و فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی و CT انژیوگرافی و بابک عبدالکریمی فوق تخصص خون و آنکولوژی اطفال و با همکاری پرسنل آنکولوژی و بخش آنژیوگرافی با موفقیت انجام شد.

بابک عبدالکریمی نیز در این خصوص گفت: این تومور حجیم در مجاورت ستون مهره‌ای و نخاع سینه قرار داشت و با توجه به غیرقابل جراحی بودن و عدم‌ پاسخگویی به رژیم شیمی درمانی وریدی تحت شیمی درمانی داخل شریانی قرار گرفت و سه شریان تغذیه کننده تومور با موفقیت مسدود شد.

همچنین آرش امین رئیس بیمارستان شهید آیت الله مدنی خرم آباد با بیان اینکه اقدامات درمانی برای این بیمار در بیمارستان قلب و اطفال شهید آیت الله مدنی موفقیت آمیز بود بیان کرد: با توجه به دارا بودن تجهیزات جدید پزشکی در حوزه قلب و عروق و وجود فوق متخصص‌های مختلف حوزه قلب و خون و آنکولوژی نقش شایانی در خدمت رسانی موثر، کم هزینه و فوری به هم استانی‌ها و استان‌های مجاور دارد./ایلنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند