تداوم نا امنی‌ها در خرم‌آباد/ اقتدار انتظامی، قضایی و امنیتی خواسته به حق مردم

0

به گزارش امید لرستان، استان لرستان همواره طی سالیان گذشته از استان‌های امن کشور به لحاظ جرائم و شاخصه‌های امنیتی به شمار می‌رفت و بر خلاف وضعیت اقتصادی که در رتبه‌های آخر بود، در این حوزه از 3 استان برتر کشور به شمار می‌رفت.

ولی رفته رفته و طی سنوات اخیر علاوه بر ثابت ماندن وضعیت وخیم اقتصادی و حتی بدتر شدن آن، اوضاع امنیتی آن نیز از بین رفته است و گزارش‌های واصله حاکی از آن است درگیری‌های مسلحانه در گوشه و کنار استان و قتل مردم به این واسطه افزایش داشته است.

برخی افسران و پرسنل انتظامی علل این نا امنی‌ها را جولان اراذل اوباش می‌دانند و که ناشی از برخوردهای سطحی و غیر سخت گیرانه قضات استان و به تبع آن دادگستری است که آزادانه در جامعه حضور دارند.

بر اساس گزارش واصله در شهر خرم آباد برخی اوباش که تاکنون چندین بار سابقه تیر اندازی به مردم و شهروندان را نیز در پرونده خود طی سه سال گذشته دارند، تاکنون یا دستگیر نشده‌اند و یا اگر نیز دستگیر شده‌اند با وثیقه چند میلیونی آزاد هستند و در برخی از نزاع‌های اخیر نیز مجدداً شرکت داشته‌اند و حتی موجب زخمی کردن شهروندان، تیراندازی به سوی مردم و از بین رفتن امنیت شهروندان و کاهش اقتدار دستگاه های انتظامی، قضایی و امنیتی نیز شده‌اند.

البته از سوی دیگر موج نارضایتی از عدم حضور به موقع پلیس 110 و عدم نقش آفرینی مطلوب در برخورد با افراد شرور نیز حکایت دارد و بسیاری از مردم خواهان برقراری امنیت کامل و برخورد جدی با خاطیان و پرهیز از هرگونه مماشات با آن‌ها هستند.

در شناسایی و دستگیری ارازل اوباش انتظار می‌رود دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی نیز جدی تر به این موضوع ورود کنند و اجازه ندهند بیش از این مردم نجیب لرستان علاوه بر تحمل درد و رنج مشکلات اقتصادی با بحران امنیت عمومی نیز دست و پنجه نرم کنند.

البته می‌طلبد از سوی مسئولان استان نیز زیرساخت‌های مورد نیاز مسائل امنیت عمومی در صورت نقص و یا کمبود نظیر افزایش کمی و کیفی دوربین‌های حفاظتی و نظارتی هرچه سریعتر رفع شود.

*م س| امید لرستان

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند