تامین آب شرب هزار نفر با تانکر در بخش بیرانوند/ ضرورت اختصاص حق‌آبه دائمی از سد ایوشان

0

به گزارش امید لرستان، هادی دالوند در گفتگو یی در بیرانشهر گفت: با توجه به کمبود بارش‌های نزولات جوی ساکنین بخش بیرانوند با جمعیت ۱۵ هزار نفر در حوزه کشاورزی و آب شرب دچار مشکلاتی شدند.

وی بابیان اینکه در حوزه آب شرب ۷ روستا با جمعیت ۱۰۰۰ نفر دچار مشکل حاد شدند که با تانکر آب رسانی می‌شوند، گفت: با در نظر گرفتن شدت خشکسالی و عدم بارش نزولات آسمانی در ایام پایانی فصل خشک یقیناً تعداد روستاهایی که با تانکر آب رسانی شوند افزایش خواهد یافت.

دالوند با اعلام این خبر که آبفا شهرستان جهت حل مشکلات کم آبی تعداد روستاهای تابعه بخش در دهستان شمالی (تپه شیرخان،توئیشکه،خراشکفت و مله تخت)با احداث یک حلقه چاه و لوله گذاری اقدامات خوبی انجام داده است،گفت: با بهره برداری این طرح در آینده نزدیک مردم این مناطق می‌توانند از آب سالم بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای حل مشکل روستاهای زیر مجموعه دهستان بیرانوند جنوبی از جمله (قلعه رحیم،قلعه منصور،حاجی آباد،گرزکل،خسروخانی ،سراب علی نقی،سیل نظر،سراب داراب) پیگرهای لازم از طریق آبفا شهرستان خرم‌آباد جهت جانمایی جهت حفر دو حلقه چاه اقداماتی صورت گرفته،که امیدواریم متولیان امر برای رفع مشکل کم آبی پروژه های مذکور را اجرا و به بهره‌برداری برسانند.

بخشدار بیرانوند با تاکید بر اینکه اختصاص حق آبه دائمی از سد ایوشان برای کشاورزان منطقه بیرانوند یک ضرورت است گفت: بیرانشهر یکی از قطب های مهم کشاورزی شهرستان خرم آباد است که باید توجه در این حوزه به آن شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر از نظر کشاورزی با توجه به پیگیری‌های بعمل آمده و مساعدت مسولین آب منطقه‌ای استان از طریق رهاسازی بخشی از آب ذخیره شده سد ایوشان و همکاری مردم از نظر الگو و سطح زیر کشت خوشبختانه این مشکل در حوزه کشاورزی کم رنگ شد.

دالوند ادامه داد:اگر آب سد رهاسازی نمیشد خسارت چند میلیارد ی به حوزه کشاورزی این منطقه وارد میشد که می طلبد برای سالهای آینده تخصیص حق آبه برای کشاورزان منطقه در نظر گرفته شود.

فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند