بی آبی روستاهای محمودوند در جدال با گرمای ۴۰ درجه و کرونا

0

به گزارش امید لرستان، مشکل آب روستای شهید محمودوند و روستا‌های اطراف آن سال‌ها است که از دغدغه‌های مهم مردم آن به شمار می‌آید که بعد از بارها پیگیری کماکان راه به جایی نبرد است.

بی آبی در این منطقه در صورتی است که مردم این روستا‌ها از مشکل نداشتن آب آشامیدنی دچار بیماری و حتی مهاجرت به شهر شده‌اند و در روزهایی که گرمای هوا به بالای 40 درجه رسیده و بیماری کرونا شیوع گسترده تری را به خود گرفته است، زندگی مردم منطقه را به مخاطره انداخته است.

هیچ اقدامی بر خلاف وعده‌ها صورت نگرفته است

یکی از اهالی این روستا در گفتگو با امید لرستان مطرح کرد: مشکل روستای ما نداشتن آب آشامیدنی است و متاسفانه حال که حدود دو ماه از پیگیری امسال ما نیز گذشته است، ولی هنوز هیچ اقدامی بر خلاف وعده‌های داده شده صورت نگرفته است.

وی افزود گفت: افراد این روستا از رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند و برای کشورشان جنگیدند اما هنوز آب آشامیدنی ندارند و به خاطر اعتقاداتی که دارند مثل روستاهای دیگر دست به اعتراضات میدانی نمی‌برند.

مسئول روابط عمومی شرکت آبفا اظهار کرد: ما در حال مطالعه روی منطقه معمولاً هستیم تا بتوانیم مشکل آب این روستا ها را حل کنیم و هم اکنون در حال انتقال خط لوله به روستاهای چم کبود و چم شهرام هستیم و اگر خط انشعاب از طرف مردم روستا خریداری شود می‌توانیم که خط لوله روستای شهید محمودوند را هم انجام دهیم.

وی تصریح کرد: تعداد اهالی این روستا سه خانوار است و جمعیت این روستا فصلی است و نگرانی ما این است که این آب آشامیدنی که فراهم میکنیم صرف امور دام و باغ شود.

مردم خط انشعاب خود را خریداری کنند

وی افزود: متاسفانه هنوز فرهنگ استفاده از آب آشامیدنی در روستاهای ما شکل نگرفته و مردم روستا باید بعد از انتقال آب مانند شهر هزینه کنتور خود را بپردازند.

بابایی گفت: کار ما توزیع آب شرب و بهداشتی است نه غیر از این، اما هیچ مشکلی برای انتقال خط آب به این روستا را نداریم به شرط آن که مردم خط انشعاب خود را خریداری کنند و درخواست را به صورت کتبی ارائه دهند.

عضو شورای شهر معمولان اظهار کرد: در بعضی رسانه‌ها آمده که این روستا اخیراً  ایجاد شده، اما در صورتی که بیست و دو سال است که برای این 8 الی 9روستا برق رسانی شده است.

 

مسئولان به دنبال توجیح هستند

محمدرضا شمس گفت: جمعیت این روستا بیش از 70نفر است و این حرف که جمعیت روستا فصلی است کاملاً اشتباه است و حتی به خاطر نبودن آب چند خانواده از این روستا مهاجرت کرده‌اند و حتی می‌توان خانه های ساخته شده در این روستا را نیز مشاهده کنید.

وی بیان داشت: فاصله خط لوله آب تا این روستا حدود 2/5کیلومتر است و مردم این روستا آمادگی این را دارند که حق انشعاب را بپردازند و اینکه مسئولین می گویند خط لوله آب را به اینجا نمی آورند چون صرف دام ها می‌شود فقط یک توجیح است و مردم ما مشکل آب آشامیدنی دارند هر چند دام هم به آب نیاز دارد.

*محمدرضا اسدی*

 

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند