بیمه برای همه

0

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: متعاقب تصویب ستاد مدیریت بحران کشور در مجلس و آیین‌نامه‌های اجرایی آن قانون بیمه اجباری منازل شهری و روستایی برای جبران خسارت در قالب دفتر بیمه زیر نظر بیمه ایران ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه این قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی می باشد، گفت: تمام محصولات کشاورزی، منازل مسکونی شهری و روستایی در قالب بیمه نامه ها باید به صورت اجباری بیمه شوند.

وی ادامه داد: درخصوص بیمه منازل بخشی از بیمه را به صورت یارانه دولت تامین می کند و رقم کمتری بر روی قبوض آب و برق مشترکین لحاظ خواهد شد.

پازوکی گفت: از امسال هیچ گونه خسارتی به منازل در بروز حوادث پرداخت نخواهد شد و مردم باید منازل خود را اعم از شهری و روستایی بیمه اجباری کنند تا بتوانند در زمان بروز حوادث از مزایای آن استفاده نمایند.

وی اظهار داشت: از فروردین امسال این قانون اعمال شده و اکنون دفاتر بیمه‌ای در کشور راه اندازی شده اند و با توجه به دستورالعمل های ابلاغی ساختار در استان‌های کشور همچنین لرستان انجام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به بارندگی های سال زراعی جاری، میزان بارش در استان طی بلند مدت ۱۴ درصد و نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته و وقوع خشکسالی پیش‌بینی شده است اما نسبت به اعلام میزان خسارات مستلزم تشکیل ستاد بحران استان هستیم که بزودی تشکیل خواهد شد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند