بیش از ۴۱ هزار لرستانی برای پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کردند

0

استاندار لرستان از ثبت‌نام ۴۱ هزار و ۵۰۰ لرستانی برای پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت: تاکنون برای حدود ۵۰ هزار زائر لرستانی گذرنامه صادر و یا تمدید شده است.

فرهاد زیویار، استاندار لرستان در جلسه ستاد اربعین استان که شنبه، ۱۲ شهریور  در استانداری لرستان برگزار شد، از ثبت‌نام ۴۱ هزار و ۵۰۰ لرستانی برای پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت: هزینه بیمه برای هر زائر ۱۸ هزار تومان تعیین شده است.

در این جلسه کمیته‌های اجرایی، حمل و نقل، ثبت‌نام و اعزام ستاد اربعین لرستان در خصوص امکانات و اقلام مورد نیاز مواکب مباحثی را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه برای تردد و انتقال زائران در مسیر‌های تعیین شده هماهنگی لازم برای تهیه مینی‌بوس و اتوبوس انجام شده است، افزود: تاکنون برای حدود ۵۰ هزار زائر  لرستانی گذرنامه صادر و یا تمدید شده است و ثبت‌نام قطعی متقاضیان سفر اربعین تا ۲۴ شهریور از طریق سامانه سماح انجام می‌شود.

اعزام تیم راهداری لرستان به مرز مهران

همچنین، مرتضی شیروانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان شنبه، ۱۲ شهریور در یک گفت‌وگوی خبری با افلاک لرستان از اعزام تیم راهداری لرستان به مرز مهران خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح جابجایی زائران اربعین، تسهیل در تردد و ارتقا کیفیت خدمات حمل و نقل نخستین تیم راهداری لرستان به پایانه مرزی شهید سلیمانی مهران اعزام شدند.

وی بیان کرد: تا پنجم مهرماه ۴۰ نفر از کارکنان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان در قالب سه تیم حمل و نقل و یک تیم ماشین‌آلات نیمه‌سنگین با ۱۰ دستگاه کمپرسی در سه دوره‌ زمانی در مرز مهران فعالیت خواهند کرد.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری صدا و سیما
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند