بیش از سه میلیون واکسن کرونا در لرستان تزریق شده است

0

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تاکنون سه میلیون و ۶۲۲ هزار و ۸۶۴ دُز واکسن کرونا تحویل استان شده که سه میلیون و ۵۲ هزار و ۸۱۱ دُز آن تزریق شده است.

” مریم کوشکی “بیان کرد: ۸۹.۳ درصد جامعه هدف استان دُز نخست واکسن کرونا و ۷۹.۴ درصد دُز دوم و ۳۶ درصد دُز سوم را تزریق کردند.

وی افزود: از میزان واکسن تحویلی به استان۴۸۳ هزار و ۵۵۳ دُز مصرف نشده است که طی روزهای آینده برای افراد دارای شرایط تزریق خواهد شد.

وی اظهار داشت: واکسن‌های سینوفارم، برکت، پاستوکووک و کووک پلاس، اسپایکوژن، آسترازنکا و اسپوتنیک در مراکز واکسیناسیون سطح استان موجود است و از مردم درخواست می شود هرچه زودتر برای تزریق واکسن اقدام کنند.

وی با تاکید بر لزوم گستردگی واکسیناسیون کرونا در استان اضافه کرد: تاکنون ۶ موج کرونا را در استان سپری کرده ایم و در این راستا رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مهمترین راهکار جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ به شمار می رود.

کوشکی عنوان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان اکنون زیر ۵۰ درصد گزارش شده که لزوم توجه بیشتر به استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهت کنترل وضعیت کرونایی امری ضروری و غیرقابل انکار است.

وی با اشاره به اینکه آمار بستری و مرگ مبتلایان به کرونا در سطح استان رو به پایین است، ادامه داد: کاهش آمار ابتلا و بستری نباید باعث عادی انگاری و بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی و شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا شود.

شمار جانباختگان همچنان ۲ هزار و ۸۴۸ نفر است و شمار مبتلایان همچنان ۲۱۸ هزار و ۴۲۹نفر رسیده است.

شهرهای پلدختر، خرم آباد، سلسله، چگنی، ازنا، رومشکان و کوهدشت استان لرستان در وضعیت زرد و مابقی شهرها در وضعیت آبی قرار دارند.

/.انتهای پیام

منبع ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند