بیان ابعاد واقعه عاشورا در ۴۰ برنامه تلویزیونی/ “آینه داران” از اصحاب سید الشهدا می گوید

0

به گزارش امید لرستان؛ محسن داجر از تهیه کنندگان ویژه برنامه تلویزیونی “آینه داران” در گفتگو با سراج24 پیرامون محوریت و جزئیات این مجموعه عاشورایی اظهار کرد: یک برنامه گفتگو محور ترکیبی‌ با موضوع اصحاب حضرت سیدالشهدا (ع) اعم از اهل بیت و غیر است که آیتم‌هایی خاصی برایش طراحی کرده ایم.
وی گفت: سعی‌مان در این برنامه این بود که مطالب متقن و مستند تاریخی درباره واقعه عاشورا و ما قبل و بعد آن بیان کنیم و حتی‌ المقدور از مطالب ذوقی و غیر مستند نیز پرهیز نماییم.
داجر با اشاره به ساختار کلی برنامه افزود: یک ورودی که مجری بدون اشاره مستقیم به شخصیتی که آن شب درباره‌ش حرف زده خواهد شد، با ترسیم یک حال و هوایی می‌خواند، به عنوان مثال شب حضرت زینب درباره خواهر برادری یا شب حبیب درباره رفاقت. آیتم بیوگرافی که برپایه تصویری یک فریم دیجیتال پینت و نریشن است و محتوای آن یک متن کوتاه دو دقیقه ای درباره زندگی شخصیت هر شب است. گفتگو اصلی که بین کارشناس برنامه و مجری‌. آیتم مقتل‌خوانی که به زبان عربی و لهجه عراقی با زیرنویس فارسی و به سبک مقتل‌خوانی سنتی عربی است با ارجاع به متون اصلی مقتل. وایپ ها و ووله ها متناسب با موضوع گفتگو و تم محتوایی هر شب. نامه؛ هرشب به شخصیت یا شخصیتهای آن شب نامه ای با حال و هوای امروز و اقتضائات امروز ما نوشته و توسط مجری خوانده می‌شود.

محسن داجر در پایان تصریح کرد: این برنامه چهل قسمتی از ابتدای دهه دوم محرم تا اربعین با زمان ۴۵ تا ۵۰ دقیقه ای تولید شده و زمان پخش آن را هم سعی کردیم در بازه‌ای قرار گیرد که تلویزیون برنامه های کمتری در این حوزه دارد و هم اکنون هم اکنون ۵ قسمت آن به روی آنتن سیما رفته است.

دکتر محمد حسین رجبی دوانی، استاد مهدی قاسمی، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی نژاد، حجت الاسلام سید علی اصغر علوی، حجت الاسلام علی ملاکاظمی، دکتر محمدرضا سنگری و حجت الاسلام مجتبی جعفریان به عنوان کارشناس، در این مجموعه عاشورایی معرفی شده اند.

ویژه برنامه تلویزیونی “آینه داران” روایت زندگی  اصحاب امام حسین (ع) و دیگر محبین آن حضرت، به تهیه کنندگی: محسن داجر – مهدی محمدی، کارگردانی: رضا محبی با اجرا و نویسندگی: حامد عسگری از جمعه ٢٩ مرداد ۱۴۰۰ به مدت ۴٠ عصر هر روز ساعت ١٧ و تکرار آن: ١ بامداد ، ١٢ ظهر، به روی آنتن شبکه 4 سیما می رود.

همچنین صفحه مجازی “آینه داران” در دسترس مخاطبان است: http://instagram.com/ayenehdaran.tv

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند