بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی لرستان در خصوص مخالفت‌های دانشکده دندانپزشکی با برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی

0

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی لرستان در خصوص مخالفت‌های دانشکده دندانپزشکی با برگزاری اردوهای جهادی بسیج دانشجویی بیانیه صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

این کار اردوهای جهادی و حرکت عظیم بسیج سازندگی یکی از برکاتش خدمت رسانی است، که میلیون ها نفر از این خدمت شما به صورت مستقیم بهره مند می شوند. این اردوهای جهادی را قدر بدانید. (امام خامنه‌ای)

 

بسیج دانشجویی که به تعبیر امام خمینی (ره) یکی از ضروری ترین تشکل هاست؛ بنیانگذار اردوهای جهادی بوده است.

اردوهای جهادی از رسالت های اصلی و جریان ساز بسیج دانشجویی بوده که دو هدف خدمت رسانی و تربیت نیرو را به دنبال دارد.

این اردوهای دانشجویی زمانی منجر به تربیت نیروی طراز انقلاب می‌شود که توسط دانشجویان و جریان اصیل بسیج دانشجویی برنامه ریزی و اجرا شود.

یکی از عرصه هایی که چندین سال است گروه های جهادی دانشجویی نقش آفرینی ویژه ای در آن داشته اند، عرصه بهداشت و درمان است که برخی مسئولین با درک و فهم نادرست از این حرکت عظیم و پرشور جهادی ضربه هایی به آن وارد کرده اند و هویت آن را خدشه دار نموده اند. و بعضا خودشان با اهداف و مناسبات سیاسی اردوهای جهادی برگزار می‌کنند.

ریاست دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان یکی از مصادیق عینی است که با مانع تراشی و ترک فعل از انجام وظیفه برای خدمت رسانی به محرومان و ایجاد حرکت پاک جهادی سر باز میزند.

ایشان برخلاف دستور کتبی ریاست دانشگاه علوم پزشکی مانع برگزاری اردوهای جهادی بسیج دانشجویی شده است.

بسیج دانشجویی که یکی از مهمترین میراث ها و یادگار امام خمینی (ره ) است، در نظر داشته است به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره ) در مناطق محروم استان اردوی جهادی برگزار نماید که ریاست دانشکده دندانپزشکی از در اختیار گذاشتن حداقلی ترین امکانات برای برگزاری این اردو دریغ کرده است.

 

ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی لرستان؛

با توجه به آنکه عدم توجه ایشان به دستورات و مصوبات جناب عالی که مقام تصمیم گیرنده در دانشگاه علوم پزشکی هستید مصداق بارز ترک فعل است، آیا در دانشگاه علوم پزشکی سلسله مراتب اداری مفهومی ندارد یا مدیریت سلیقه ای بر مجموعه شما حاکم‌است؟

از جنابعالی درخواست میشود که در جهت صیانت از جایگاه ریاست دانشگاه و همچنین حراست از ارزش‌های جهادی و انقلابی اقدام قابل قبولی در این جهت انجام دهید.

 

جناب آقای استاندار؛

بخشنامه آقای مخبر معاون اول محترم ریاست جمهوری به شماره ۱۶۰۴۳۲، در خصوص حمایت از گروه های جهادی دانشجویی بیش از یکسال است به استانداری ها ابلاغ شده است ‌اما متاسفانه جنابعالی حداقلی ترین اقدام را در راستای عمل به این بخشنامه نداشته اید.

اگر جنابعالی به این بخشنامه عمل می‌کردید و مدیران استان را برای حمایت از گروه های جهادی به خط می‌کردید، از این قبیل اتفاقات و برخورد های سلیقه ای برای گروه های جهادی به وجود نمی آمد.

جناب آقای استاندار؛

مطالبه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی از جنابعالی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی این است که هرچه سریعتر برای رفع این مشکل اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهید.

 

و العاقبه للمتقین

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند