بزرگترین کارگاه فرش دستباف زندانیان کشور سال گذشته در استان لرستان افتتاح شد/اشتغال ۶۲ درصدی زندانیان استان در سال ۱۴۰۱

0

مدیر کل زندان‌های لرستان گفت: بزرگترین کارگاه فرش دستباف زندانیان کشور در استان لرستان افتتاح شده و این در حالی است که این استان قطب تولید فرش کشور نبوده است.


عبدالمجید کشوری مدیر کل زندان‌های استان لرستان به همراه جمعی از کارکنان زندان‌های این استان با رئیس کل جدید دادگستری لرستان دیدار و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی به ویژه شهیدان کشوری و رسول زاده (شهدای زندان‌های لرستان) و همچنین تبریک انتصاب رئیس کل دادگستری استان لرستان، به تشریح اقدامات صورت گرفته و مسائل زندان‌های لرستان پرداخت.

مدیر کل زندان‌های لرستان گفت: در چند سال اخیر اقدامات مهمی در زندان‌های استان به ویژه در بحث اشتغال صورت گرفته که بعنوان نمونه می‌توان به اشتغال ۶۲ درصدی زندانیان در سال گذشته و نیز پرداخت دستمزد بابت اشتغال به زندانیان اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: بزرگترین کارگاه فرش دستباف زندانیان کشور در استان لرستان افتتاح شده و این در حالی است که این استان قطب تولید فرش کشور نبوده است.

مدیر کل زندان‌های لرستان خاطر نشان کرد: در این دوره مدیریت بیش از ۱هزارو ۸۶۰ زندانی بدهکار مالی با فعالیت مددکاران و کمک‌های ستاد دیه و خیرین از زندان‌های لرستان آزاد شده‌اند که زحمات مددکاران در این حوزه قابل تقدیر است.

کشوری سپس به اقدامات فرهنگی صورت گرفته در مجموعه زندان‌های لرستان اشاره کرد و همچنین در مورد حقوق شهروندی در زندان‌ها گفت: هرچقدر حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان حفظ شود، در کاهش آسیب‌های اجتماعی و بازسازگاری اجتماعی زندانیان می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شهواری، رئیس کل دادگستری استان لرستان در دیدار با مدیر کل و کارکنان زندان‌های استان لرستان ضمن تقدیر از اقدامات مؤثر فرهنگی در زندان‌های لرستان گفت: حفظ کرامت زندانیان در زندانبانی اسلامی مورد تأکید و از اولویت‌های دستگاه قضا است و بُعد اصلاحی زندانبانی در بازسازگاری اجتماعی زندانیان بسیار مهم و مورد توجه ویژه است.

وی سپس به اشتغال در زندان‌ها اشاره کرد و گفت: اشتغال در زندان آثار مثبت بسیار مهمی دارد که دوری از افکار و رفتار بد و همچنین بهبود وضعیت معیشتی از مهمترین آثار این امر است.

وی در ادامه با اشاره به مزایای دادرسی الکترونیک گفت: دادرسی الکترونیک با جدیت در دستور کار قرار بگیرد و مجموعه قضایی استان در تلاش است تا زیر ساخت‌های این امر را فراهم کند.

رئیس کل دادگستری استان لرستان افزود: تعامل و همکاری با مجموعه زندان‌های لرستان در خصوص ارفاقات قانونی، پابند الکترونیک، مرخصی و سایر امورات مشترک سازمان زندان‌ها و قوه قضاییه در دستور کار ماست.

حجت الإسلام والمسلمین شهواری در پایان با اشاره به صعوبت و سختی کار زندانبانان، از زحمات کارکنان زندان‌های لرستان تقدیر و تشکر کرد./میزان

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند