برگزاری هفتمین دوره جامع آموزش منظومه فکری رهبر انقلاب در خرم آباد

0

به گزارش امیدلرستان، مریم حسنوند، مسئول مجموعه تبیین منظومه فکری مقام معظم رهبری در خرم‌آباد، با اشاره به آغاز ثبت نام هفتمین دوره معارف انقلاب اسلامی، اظهار داشت: برای تبیین منظومه معرفتی و ارزشی اسلام و سپس ترسیم فرآیند عینیت یافتن ارزش‌ها در متن جامعه، نیازمند یک دستگاه معرفتی و منظومه فکری هستیم.

وی افزود: امروز برای دستیابی به جهان انسانی و تمدن اسلامی نیازمند فهم و عمل به منظومه فکری اسلام و انقلاب که ظهور در اندیشه امامین انقلاب دارد، هستیم.

مسئول مجموعه تبیین منظومه فکری مقام معظم رهبری در خرم‌آباد عنوان کرد: مجموعه تبیین منظومه فکری رهبر انقلاب از سال 96 تمرکز خود را بر ارائه نظام اندیشه انقلاب اسلامی بر اساس منظومه فکری رهبر انقلاب قرار داده و به همین منظور تاکنون دوره‌های آموزشی و حلقات مطالعاتی پرشماری را برگزار و مدیریت کرده است.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی معارف انقلاب اسلامی دارای دو سطح بوده، تصریح کرد: در سطح عمومی، تمرکز بر آشنایی با منظومه فکری رهبر انقلاب و در سطح دو، تربیت پژوهشگر و تربیت مدرس است.

حسنوند، هدف این مجموعه را ایجاد گفتمان تمدن‌سازی و تربیت نیروهای تراز انقلاب اسلامی با محوریت اندیشه‌های امامین انقلاب دانست و بیان کرد: ثبت نام هفتمین دوره آموزشی از یکم شهریورماه آغاز شده و تا ۳۱ این ماه ادامه دارد.

وی به بهره‌مندی از اساتید برجسته و توانمندی در نقش‌آفرینیِ مؤثر در جهاد تبیین در این دوره اشاره و تصریح کرد: بهره‌مندی از تخفیف جهت شرکت در دوره‌های آموزشی روش مطالعه، تندخوانی، مدیریت زمان و برنامه‌ریزی و اعطای گواهینامه از جمله مزایای این طرح است.

مسئول مجموعه تبیین در خرم‌آباد، شروع جلسات مقدماتی را دهم مهرماه بیان و عنوان کرد: این دوره آموزشی بر اساس طرح مصوب معاونت آموزش و پژوهش دفتر حفظ ونشر آثار آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای است.

وی به تمرکز این دوره آموزشی بر مخاطبان جوان و تحصیلکرده تاکید و تصریح کرد: دوره آموزشی به صورت یک دوره ۳۲۰ ساعته است که متشکل از مطالعه، نکته برداری، مباحثه و جمع‌بندی توسط استاد در قالب گروه‌های مطالعاتی است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند