برنامه سخنرانی رهبر انقلاب در روز قدس/ امسال راهپیمایی برگزار نمی‌شود/ جایگزینی برنامه‌ای برای مراسم ارتحال امام خمینی(ره)

0

به گزارش امید لرستان، سردار سرتیپ پاسدار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در خصوص هماهنگی های روز قدس گفت: از الان روشن است که ما در روز قدس در مقابل عملیات رسانه ای دشمن قرار می گیریم.

او افزود: باید بپذیریم شرایط کشور غیرعادی است، بنابراین اگر با صراحت بگوییم روز جهانی قدس برگزار نمی شود به جایی بر نمی خورد.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به برنامه ویژه روز قدسِ امسال افزود: رهبر انقلاب امسال درباره قدس سخنرانی خواهند کرد.

شریف ادامه داد: اینکه راهپیمایی در بعضی شهرها برگزار شود و در بعضی شهرها برگزار نشود، آسیب بیشتری می زند و منجر به فضاسازی دشمن در خصوص عدم استقبال مردم از این روز می شود، زیرا ملاک اصلی قضاوت رسانه های بیگانه در راهپیمایی روز قدس شهر تهران است.

او در پایان گفت: از حالا با گردنی برافراشته می توانیم اعلام کنیم راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار نمی شود و تمرکز خود را در بهره گیری از رسانه ها و فضای مجازی بگذاریم.

***

 جایگزینی برنامه‌ای برای مراسم ارتحال امام خمینی(ره)

نصرت‌الله لطفی با اشاره به شرایط برگزاری راهپیمایی روز قدس امسال گفت: قطعا امسال مصوبه واحد برای برگزاری روز قدس در کل کشور نخواهیم داشت.

وی افزود: ما راهپیمایی فیزیکی مثل سالهای قبل خواهیم داشت اما تنها در شهرهایی که با وضعیت سفید مشخص شده است. در چنین شهرهایی راهپیمایی مثل سالهای قبل اما بعد نمازجمعه خواهد بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: در شهرهایی مثل تهران و مراکز استانها یک طرح راهپیمایی خودرویی مطرح شده است که موتور سواران با پرچم یک مسیری را طی کنند و خانواده‌ها با خودرو حرکت کنند.

وی ادامه داد: یک طرح هم تعیین مسیرهای مشخص با فاصله‌گذاری اجتماعی بود و هر مسیری را یک نهادی برعهده بگیرد.

لطفی با بیان اینکه بزرگداشت مراسم روز جهانی قدس با پابندی کامل به مصوبات ستاد ملی کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، افزود: تا روزهای منتهی به روز قدس تصمیم قطعی در مورد چگونگی برگزاری راهپیمایی قدس در استان‌ها و شهرستان‌ها را اعلام نمی‌کنیم و باید ببینیم شرایط بهداشتی کشور در مورد موضوع کرونا چگونه است.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود، نمی‌توانیم نسخه واحدی را برای تمام کشور در مورد چگونگی برگزاری روز قدس داشته باشیم و باید متناسب با شرایط در هر منطقه تصمیم گیری کنیم.

لطفی با تاکید بر اینکه با توجه به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت کشور به مناطق مختلف سفید، زرد و قرمز تقسیم شده گفت: با توجه به اینکه این تقسیم بندی ها را داریم و در مناطق سفید نماز جمعه برگزار و مساجد باز می‌شود، در این شهرها می‌توانیم راهپیمایی داشته باشیم، البته راهپیمایی در این شهرها برخلاف سال‌های گذشته بعد از نماز جمعه و با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تعطیلی مراسم ۱۴ خرداد گفت: قرار است فعالیت‌های فرهنگی جایگزین مراسم بزرگداشت امام خمینی (ره) شود به نوعی دیگر و با توجه به فعالیت جایگزین، آن را جبران کرد؛ اما روز قدس چون یک روز جهانی است، نمی‌توان آن را با فعالیت‌های فرهنگی تغییر داد و نیازمند یک فعالیت میدانی با اجرای ابلاغیات و مصوبات مورد نیاز و اجرای فاصله گذاری اجتماعی است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی راهپیمایی خودرویی، فعالیت در فضای مجازی و به آتش کشیدن پرچم‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا با حفظ فاصله اجتماعی در خیابان‌ها از جمله برنامه‌ها برای روز قدس امسال دانست و گفت: این برنامه‌های فعلاً برنامه‌هایی هستند که برای این روز در نظر گرفته شده اند و قطعیتی برای اجرای آن‌ها وجود ندارد. این برنامه‌ها با توجه به ظرفیت شهرها و تدابیری که سایر دستگاه‌های کشور می‌گیرند و با توجه به شدت و ضعف شیوع کرونا در شهرها و مناطق مختلف به صورت قطعی تصمیم گیری و در چند روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند