برخی از بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات اشتغالزا در استان پای کار نیستند

0

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به تعهد ایجاد اشتغال دستگاههای اجرایی در سالجاری گفت :برخی از بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات اشتغالزا در استان پای کار نیستند و لازم است در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان ، علی جهانی روز شنبه – بیست آذر ماه – در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری بروجرد با بیان اینکه لرستان از نظر اقتصادی و سرمایه گذاری ضعیف است ، اظهارداشت: پرداخت تسهیلات اشتغال فرصتی است تا بتوان از این تسهیلات برای خروج استان از وضعیت بیکاری استفاده کرد ولی متاسفانه گاهی کم کاری هایی در این حوزه سبب شده تا اشتغال مورد نظر ایجاد نشود و همچنان استان از بیکاری رنج ببرد.

وی افزود : مهمترین مسئله امروز کشور بحث اشتغال است که دولت جدید همه توان خود را برای این مهم به کار گرفته است، در همین راستا اعتباراتی برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده تا با پرداخت آنها برای افراد جویای کار شغل ایجاد شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: تعهد اشتغال دستگاههای اجرایی استان برای امسال ۴۰ هزار شغل بوده است که در هشت ماهه اول امسال بخشی از آن محقق شده و این استان از نظر گزارش دهی در کشور رتبه بیست و هشتم را دارد و لازم است همه دستگاه ها پای کار باشند.

جهانی با اشاره به تسهیلات مشاغل خانگی، بیان کرد: پرداخت تسهیلات به شهرستانها براساس آمایش سرزمینی و نرخ بیکاری است که برای امسال بروجرد بالغ بر ۱۴ ملیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده بود ولی متاسفانه دو میلیارد از این تسهیلات جذب نشده در حالی که در همه شهرستانهای استان این اعتبارات جذب شده است که یکی از دلایل آن به بانکها برمی گردد که برخی از آنها پای کار نیستند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اقدامات در بحث تسهیلات مشاغل خانگی، نظارت است که لازم است نظارتها بیشتر شود و طرح هایی که برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند بررسی و نظارت شود که در صورت عدم دارا بودن شرایط لازم بلافاصله طرح دیگری جایگزین شود.

/.انتهای پیام

منبع روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند