بازداشت ۱۲۰ اغتشاشگر‌ در لرستان

0

رئیس‌کل دادگستری لرستان از دستگیری ۱۲۰ نفر از اغتشاشگران حوادث اخیر در لرستان خبر داد.

استاندار، رئیس‌کل دادگستری لرستان، فرمانده انتظامی لرستان و جمعی از مسئولان با حضور در منزل شهید مدافع امنیت استواریکم فرید کرم‌پور حسنوند با قدردانی از مجاهدت‌های این شهید والامقام در مقابله با آشوبگران و صیانت از امنیت کشور در روز‌های گذشته، شهادت او را به خانواده‌اش تبریک و تسلیت گفتند.

فرهاد زیویار استاندار لرستان در این دیدار شهادت در راه دفاع از دین و دفاع از امنیت کشور و مردم را افتخار دانست و بر تداوم راه شهیدان در مسیر دفاع از انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی و کشور تأکید کرد.

محمد رزم ‌رئیس‌کل دادگستری لرستان نیز از دستگیری 120 نفر از مخلان نظم و امنیت و اغتشاشگران در لرستان خبر داد و گفت: بر اساس قانون با این افراد برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه مجازات این افراد ‌با قاطعیت اجرا می‌شود، افزود:‌ این افراد اتهامات متعددی دارند، تفهیم اتهام شده‌اند و قرار متناسب هم برای آن‌ها صادر شده است.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان تصریح کرد: به‌طور یقین برخورد دستگاه قضایی نیز در این رابطه به استناد قانون است و مجازاتی که قانون در این رابطه مقرر کرده اجرا می‌شود.

لیدرهای اغتشاشات استان لرستان دستگیر شدند

پیش‌ از این نیز مجید منعمی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفته بود: تعدادی از لیدرهای اغتشاشات که ارتباطاتی با جریانات خارجی هم دارند و بومی این استان و یا غیربومی بوده‌اند دستگیر شده‌اند.

وی با اشاره به وقایع اخیر کشور، اظهار داشت: مشخص است که جریان هدایت‌ شده و سازمان‌ یافته‌ای از خارج کشور در حال مدیریت است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه موضع‌گیری افراد مختلف و سلبریتی‌ها، رسانه‌ها و افراد گوناگون در این وقایع کاملاً مشخص است، عنوان کرد: اوضاع در این استان با همکاری مردم، نیروی انتظامی و سپاه کنترل‌ شده است.

وی بیان کرد: صف کسانی که از روی احساس و برای مشکلاتی که در حوزه‌های اشتغال و اقتصاد جامعه به‌وجود آمده معترض هستند از صف اغتشاشگران و فتنه‌گران جدا است.

منعمی گفت: تعدادی از لیدرهای اغتشاشات که مشخص‌ شده ارتباطاتی با جریانات خارجی هم دارند و گاهی بومی استان لرستان و یا غیربومی بوده‌اند دستگیر شده‌اند و جای نگرانی وجود ندارد.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری تسنیم
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند