معاون هواشناسی استان مطرح کرد؛

بارش ۲۷ میلی‌متری باران در لرستان/ هوای سرد در راه است

0

اکبری گفت: میانگین بارش در لرستان ۲۷ میلیمتر ثبت شده است که دمای هوا از امروز کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش امید لرستان،زینب اکبری در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: میانگین بارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته در استان ۲۷ میلمتر گزارش شده که در طی دو سامانه مستمر بارشی در استان، شاهد بارش های خوبی بودیم به طوری که میزان بارش در خرم آباد ۲۵، بروجرد ۳۵، الیگودرز ۱۶، کوهدشت هشت، پلدختر ۳۰، دورود ۴۸، الشتر ۲۴، نورآباد ۱۶ میلیمتر بوده است.

وی افزود: همچنین میزان بارشها ازنا ۲۱، رومشکان ۱۸، دوره ۴۶، ایمان آباد ۲۴، سیلاخور۲۰، سپیددشت ۵۳، ریمله ۳۳ و شول آباد۵۴ میلیمتر گزارش شده است.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: دورود با ۴۸ میلیمتر بیشترین و کوهدشت با هشت میلیمتر کمترین بارشها را در این سامانه بارشی داشته اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر میزان بارشهای سال زراعی نسبت به سال زراعی گذشته ۲۳ درصد و نسبت به بلند مدت ۴۱ درصد کاهش دارد که امیدواریم با سامانه بعدی این میزان کاهش، جبران شود.

اکبری با اشاره به کاهش دمای استان گفت: از امشب شاهد کاهش دماهای شبانه در سطح استان خواهیم بود که سردترین شهر با یک درجه بالای صفر الشتر و گرم ترین شهر پلدختر با ۱۶ درجه بالای صفر گزارش شده اند.

معاون هواشناسی لرستان خاطر نشان کرد: امروز و فردا جوی آرام در منطقه حاکم است اما از عصر روز پنج شنبه سامانه بارشی وارد منطقه می شود که انتظار داریم برای ساعاتی بارش های رگباری را به همراه داشته باشد.

سفیر افلاک

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند