انتقاد نماینده ولی‌فقیه در لرستان از اتفاقات جشنواره اقوام؛میراث‌فرهنگی و شهرداری پاسخ‌گو باشند

0

نماینده ولی‌فقیه در لرستان از اتفاقات رخ‌داده در جشنواره اقوام این استان انتقاد کرد و گفت: میراث‌فرهنگی، شورای شهر و شهرداری باید پاسخ‌گوی این اتفاقات باشند.

جت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امشب در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل دیوان محاسبات  و جلسه شورای اداری استان لرستان  اظهار داشت: همه ما مسئولان به‌ویژه دیوان محاسبات در مراکز مهمی مشغول خدمتگزاری هستیم و خداوند توفیق داده‌است که  در این مقطع از زمان که در تاریخ کشور هیچ‌گاه به این اندازه مورد توجه افکار عمومی جهان واقع نشده‌است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: مسئولان وقت خود را به اموری که سبب می‌شود مردم، نیروهای متدین، مذهبی و انقلابی از ما فاصله بگیرند، تلف نکنند.

شاهرخی با انتقاد از برگزاری جشنواره اقوام و مراسم روز خرم‌‎‌آباد اظهار داشت: طی سالیان گذشته مراسماتی بوده که لرستان میهمان یا میزبان بوده، ولی هیچ تأثیری در رشد اقتصادی، پیشرفت، ارتقاء فرهنگی و دینی این استان نداشته است.

وی افزود: در مقطعی که ما نیازمند اتحاد و همدلی هستیم همه اقوام نسبت به حجب و حیاء و عفت متعهد هستند، ولی نباید امور را به‌گونه‌ای تدبیر کنیم که شاهد اتفاقات و رویدادهای ناخوشایند در دولتی که پایبند به ارزش‌های اسلامی و دینی است باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: مدیریت برگزاری جشنواره‌ها نباید به‌گونه‌ای باشد که خلاف شرع، حجب و حیای اقوام مختلف کشور باشد، زیرا اقوام ایرانی در حجب، حیا و عفت زبانزد هستند.

برگزاری جشنواره اقوام و مراسم روز خرم‌آباد که طی روزهای اخیر در استان لرستان برگزار شد با حاشیه‌هایی همراه بود و با مدیریت ضعیف شهرداری، شورای شهر خرم‌آباد و میراث‌فرهنگی با  اتفاقاتی خلاف‌شرع و حجب و حیا  همراه بود  که سبب انتقاد مردم و نیروهای انقلابی و دلسوز لرستان شد.

برگزاری جشنواره‌های فرهنگی که هویت واقعی اقوام مختلف را به نمایش می‌گذارد کاری خوب و پسندیده است، ولی برگزاری این جشنواره‌ها نباید با رفتاری خلاف شرع و حجب و حیا همراه باشد که هویت واقعی اقوام ایران چیزی غیر از این رفتارهای زشت و زننده است.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری تسنیم
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند