انتظاراتی که از نمایندگان مردم لرستان در مجلس می‌رود

0

یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز هفتم خرداد ماه فعالیت خود را برای یک دوره چهارساله آغاز نمود. مجلسی که برخواسته از انتخابات دوم اسفند سال 1398  و به پشتوانه یک حضور حماسی که جلوه و نشان دهنده مردم سالاری دینی بود شکل گرفته است.

در مجلس یازدهم که منتخبان برخواسته از آن با تکیه بر ارزش های انقلاب و معرفی خود به عنوان گزینه شایسته تلاش کردند که بتوانند خود را به عنوان یک فرد اصلح به مردم برای نمایندگی از آن‌ها برای یک دوره چهارساله انتخاب کنند.

اینک کشور در برهه و شرایط سختی متفاوت از گذشته حضور دارد و مردم نیز با توجه به عملکرد نه چندان رضایت بخش دولت فعلی و مجلس پیشین، انتظاراتی شاید بیشتر از وظایف یک نماینده از آن‌ها به جهت رفع مشکلات کنونی را دارند.

از سویی در لرستان وضعیت به شکل دیگری قرار دارد که خود نمایندگان از آن به خوبی آگاه هستند. آمار بالای بیکاری که برخی کارشناسان معتقدند آمار واقعی از میزان اعلام مرکز آمار بیشتر است، گرانی افسار گسیخته در استان که باعث شده است دهک‌های ضعیف جامعه شرایط بسیار سخت و پر التهابی را سپری کنند، آمار نگران کننده طلاق، مشکلات ازدواج جوانان، معضلات اجتماعی و بسیاری موارد دیگر دست به دست همه داده است که طبق جدید ترین شاخصه‌ها لرستان به عنوان مفلوک‌ترین استان کشور قرار بگیرد.

لرستانی که سرشار از مواهب خدادادی، ظرفیت‌های کم نظیر گردشگری، نیروی انسانی جوان و خلاق، آب فراوان، هوای مطلوب، قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی زمینی و بهره بردن از راه ریلی و هوایی، معادن غنی، زمین‌های کشاورزی مستعد و… است نباید در وضعیت کنونی قرار بگیرد.

البته نمایندگان انتخابی مردم برای مجلس یازدهم با علم به مشکلات فعلی و داشتن کلید حل آن‌ها وارد بهارستان شده‌اند و مردم نیز از آن‌ها انتظار دارند نه تنها صدای رسا مشکلات باشند، بلکه بتوانند با ایجاد تدابیر و اتخاذ قوانینی اصولی و موثر، بستر رشد و توسعه استان را در حداقل زمان فراهم کنند و مردم شاهد ثمر دادن فعالیت آن بر روی سفره خودشان باشند و رنگ تیره و تاری که مدیریت ناکارآمد، نالایق، بی تخصص، بی انگیزه و تنبل که در سنوات گذشته و حال بر روی دیواره های شهر های استان کشیده‌اند زدوده شود.

آنچه مردم لرستان از نمایندگان در مجلس یازدهم انتظار دارند، صداقت و شفافیت در آرا، تقویت وحدت و همدلی در استان، توجه به معیشت مردم و ایجاد راهکار و قوانینی برای رونق اقتصادی، عملی کردن وعده های انتخاباتی خود، توزیع عادلانه ثروت، قانونمند کردن جامعه، توجه به شایسته سالاری، نظارت، دوری از حاشیه، بازنگری قوانین زائد و دست و پا گیر، توجه بیشتر به جوانان، رفع مشکلات نخبگان و اهمیت بیش از پیش به آن‌ها، تضمین حقوق مردم، بستن راه های فساد، میدان دادن به بخش های خصوصی لایق، کنترل تورم، و نظارت جدی در بین دستگاه های اجرایی و برخورد با فرصت طلبان است.

مردم لرستان امیدوارتر از گذشته چشم خود را به اقدامات سنجیده، منطقی، عقلانی و مفید نمایندگان دوخته‌اند و انتظار دارند در این دوره شاهد تحول و پویایی بیشتر در سطح جامعه باشند.

 

  • میلاد فاضلی |امید لرستان

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند