امنیت محله‌ها به مردم سپرده می‌شود

0

فرمانده انتظامی لرستان به دستور العمل فرمانده انتظامی کشور مبنی بر سپردن امنیت به مردم، گفت: طرح امنیت محله محور یکی از راه‌های سپردن امنیت به مردم است، که امروز اولین قدم آن در شهرستان خرم‌آباد رقم خورد.


سردار یحیی الهی در همایش بزرگ معتمدین و متنفذین شهرستان خرم‌آباد با محوریت طرح امنیت محله محور برگزار شد، با اشاره به اینکه حوزه وظیفه پلیس گسترده است، عنوان کرد: گستردگی حوزه پلیس به اندازه‌ای است که هیچ سازمانی نمی‌تواند ادعا داشته باشد شرح وظایفش به اندازه پلیس است.

وی خاطرنشان کرد: اما بزرگترین و شاخص‌ترین وظیفه پلیس برقراری نظم و امنیت است و توسعه استان بدون امنیت امکان پذیر نیست.

فرمانده انتظامی لرستان با بیان اینکه رشد معنوی و ترویج فرهنگ نیز در سایه امنیت اتفاق می‌افتد، گفت: ما به عنوان پلیس باید تلاش کنیم جوابگوی مطالبات آحاد جامعه باشیم.

سردار الهی با تاکید بر ضرورت همراهی پلیس و مردم، اظهار کرد: اولین ضرورتی که ایجاب می‌کند ما با مردم در ارتباط باشیم، رابطه ارباب و نوکری هست.

وی بیان کرد: راهبرد پلیس، پلیس جامعه محور است و در این میان برطرف کردن نیاز هر شخصی در اجتماع جزو‌اولویت‌ها است.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه مردم به پلیس نیاز دارند، چون به امنیت نیاز دارند، گفت: نیروی انتظامی جزو‌ارکان مهمی است که وظیفه آنها برقراری نظم و امنیت است.

سردار الهی تاکید کرد: بزرگترین مولفه امنیت این است که مردم پشتیبانی کنند، در واقع با پای کار آمدن مردم امنیت پایدار رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه تجربه ثابت کرده امنیت مولود اجتماع است، گفت: مسوولی که همراه مردم نباید و از خرد مردم استفاده نکند، راه به جایی نمی‌برد.

فرمانده انتظامی لرستان بیان کرد: امنیت حاصل خرد و هم اندیشی جمعی است، بنابراین همراهی مردم با پلیس ضروری است.

سردار الهی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر نقش ریش سفیدان و معتمدین در پیشگیری از جرایم، عنوان کرد: آمار و تجربه نشان داده هر کجا ریش سفیدان و معتمدین پای کار امده‌اند، اختلافات و معضلات کمتر شده است.

وی به دستور العمل فرمانده انتظامی کشور مبنی بر سپردن امنیت به مردم، گفت: طرح امنیت محله محور یکی از راه‌های سپردن امنیت به مردم است که امروز اولین قدم آن در شهرستان خرم‌آباد رقم خورد.

فرمانده انتظامی لرستان خاطر نشان کرد: معضلات و مشکلات با همراهی معتمدین و متنفذین قابل پیشگیری است.

سردار الهی با اشاره به اینکه ظرف چند ماه گذشته ۳۵ فقره قتل در استان اتفاق افتاده، گفت: علت این قتل‌ها اختلافات جزیی بوده، اختلافاتی که با ورود معتمدین و متنفذین قابل پیشگیری بود.

وی گفت: نقش ریش سفیدان و معتمدین در جلوگیری از برخی رسوم غلط مانند تیراندازی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

فرمانده انتظامی لرستان تاکید کرد: انتظار داریم ریش سفیدان و معتمدین در همه حوزه‌ها از جمله عفاف و حجاب هم ورود کنند.

سردار الهی گفت: زنان این سرزمین عفیف هستند، اما راهبرد دشمن تفرقه از درون، فشار از بیرون، گرفتن عفاف و حجاب زنان و غیرت از مردان است.

وی با اشاره به اینکه نقش شما ریش سفیدان، معتمدین و متنفذین در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است، خاطرنشان کرد: باید فرهنگ سازی بشود و شما به صورت قانونمند به موضوعات مختلف ورود کنید./فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند