افزایش ۱۳ درصدی فوتی‌های ناشی از تصادفات در لرستان

0

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: سال گذشته ۴۸۰ نفر به دلیل تصادفات جان خود را از دست دادند که نسبت به سال گذشته ۱۳/۲ درصد افزایش داشته‌ایم،


محمدرضا فارسی‌نژاد امروز صبح در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بیشترین حجم فعالیت‌ها و خدمات پزشکی قانونی در حوزه معاینات سرپایی با ۴۰ نوع خدمت است، اظهار کرد: سال گذشته ۴۲ هزار و ۳۲۷ معاینه سرپایی انجام شده که در مقایسه با سال ۱۴۰۰، ۵/۱۶ درصد داشته است.

وی بیان کرد: سال گذشته یک هزار و ۶۵۷ مورد معاینه جسد در استان انجام شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته کاهش ۳/۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی لرستان سال ۱۴۰۱، ۱۲ هزار و ۱۷۴ مورد معاینه به دلیل نزاع پزشکی قانونی استان انجام شده که نسبت به سال گذشته ۹/۷ کاهش داشته است.

فارسی نژاد بیان کرد: سال گذشته ۴۸۰ نفر به دلیل تصادفات جان خود را از دست دادند که نسبت به سال گذشته ۱۳/۲ درصد افزایش داشته‌ایم، همچنین ۱۰ هزار و ۴۵ مورد معاینات مربوط به مصدومان تصادفات جرحی در مراکز پزشکی قانونی انجام شده که افزایش ۱۲/۴۲ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته یک هزار و ۲۰۴ پرونده سم شناسی و ۴۱۴ پرونده مربوط به آسیب شناسی( پاتولوژی) تشکیل و پاسخ داده شده ‌است، عنوان کرد: در بخش سم شناسی کاهش ۱۴/۱۸ درصدی و در بخش آسیب شناسی افزایش ۶/۴ درصدی را داشته‌ایم.

مدیر کل پزشکی قانونی لرستان گفت: بر اساس اطلاعات واحد آمار سال گذشته ۳۸۰ مورد کمیسیون پزشکی در استان انجام شد که نسبت به سال گذشته با کاهش ۱/۵ درصدی مواجه بودیم.

به گفته فارسی نژاد سال گذشته معاینه ۱۱ نفر ناشی از برق گرفتگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی انجام شده نسبت به سال قبل کاهش ۲۶ درصدی را داشته‌ایم، همه فوتی‌های ناشی از برق گرفتگی مرد بودند.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۷۰۷ مورد معاینه مصدومین ناشی از حوادث کار ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده که از این تعداد ۳۵ نفر زن و ۶۷۲ نفر مرد بودند کاهش ۲/۶ درصدی را داشتیم.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان تعداد فوتی‌های حوادث کار را ۱۷ نفر عنوان کرد و افزود: علت فوت در حوادث ناشی از کار بیشتر مربوط به سقوط از بلندی و اصابت جسم سخت بوده و همگی مرد بودند.

فارسی نژاد گفت: سال گذشته معاینه ۳۱ نفر فوتی ناشی از سوختگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان داشته‌ایم که از این تعداد ۱۶ نفر زن و ۱۵ نفر مرد بودند.

وی بیان کرد: آمار فوتی‌‌های ناشی از سوختگی سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل ۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۱، معاینه ۲۴ نفر فوتی ناشی از غرق شدگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی انجام شد، عنوان کرد: از این تعداد ۶ نفر زن و ۱۸ نفر مرد بودند، میزان غرق شدگی سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش ۹ درصدی داشت.

فارسی نژاد بیان کرد: تعداد معاینه ناشی از گازگرفتگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان سال ۱۴۰۱، ۱۵ نفر بود که کاهش ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تعداد پرونده سقط جنین را ۲۳۷ مورد عنوان مرد و افزود: از این تعداد ۱۵۶ صدور مجوز و ۷۲ عدم صدور مجوز داشته‌ایم، ۹ پرونده را افرادی که تشکیل پرونده داده‌اندپیگیری نکرده‌اند.

فارسی نژاد با اشاره به اینکه افرادی که برای سقط جنین به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند، برای سقط قانونی است، گفت: مورد در کمیسیونی که قاضی و پزشک متخصص حضور دارند، مطرح و در صورت تایید، دستور سقط جنین صادر می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: باید جلوی سقط‌های غیر قانونی گرفته شود که دست پزشک قانونی نیست./فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند