اعتراض دانشجویان بروجردی در خرم آباد

1

صبح دیروز مورخ دوم اسفند 1399  دانشجویان مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد بروجرد ؛ همانطور که قبلا اعلام کرده بودند مقابل دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان تجمع کرده و نسبت به اعمال نشدن درخواستهایشان با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراض کردند.

ایشان در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص مشکل اصلی این دانشجویان پاسخ دادند :

ما چهار سال رشته مهندسی پزشکی را با گرایش بیوالکتریک خوانده ایم و تمام دروس تخصصی این رشته را گذرانده ایم این طبق گفته ی مدیر گروه و همچنین چارتی است که معین شده اما متاسفانه بعد از فارغ التحصل شدن ما ، در مدرک نهایی که به ما داده شده این گرایش را ثبت نکرده اند. این باعث شد که طبق بخش ۹۵ و به خاطر این مشکل نتونستیم طرح اختیاری رو شرکت کنیم . ما به شدت در امور استخدامی خودمان به مشکل خورده و اکثر آزمون های استخدامی شهرستان و استان ها طبق احرازشان خواستار مهندسی پزشکی با گرایش هستن که ما نمی تونیم در آزمونش شرکت کنیم چون طبق بخش نامه ۹۵ گرایش در مدرک ثبت نشده درحالی که ما چهار سال طبق نامه مدیر گروه و ریزنمراتمون گرایش بیوالکتریک خوندیم . دقیق نمی دانیم تکلیفمان چیست و باید چه کنیم ؟؟ چگونه می شود که چند سال از عمرمان را صرف خواندن رشته ای با گرایش مشخص کنیم ولی در مدرکی که صادر می شود این موارد را ذکر نکنند.

 

چه اقداماتی در جهت رفع این مشکلات انجام داده اید ؟

هر ارگانی که شما فکر می کنید ما مراجعه کرده ایم ؛ از مدیریت دانشگاه خودمان گرفته تا نمایندگان مجلس ، نماینده ولی فقیه در استان ، سازمان علوم تحقیقات ، دیوان عدالت ، سازمان مرکزی ، امور استخدامی ، قوه قضائیه ، سازمان بازرسی کل کشور ، سازمان بازرسی دانشگاه آزاد ، همچنین اقای قالیباف ، پارلمان دانشگاه آزاد در مجلس و خلاصه تمام نهادهایی که فکر میکردیم میتوانند ما را یاری کنند مراجعه شده ولی متاسفانه فعلا مساعدتی در رفع مشکلات ما نشده و در آخرین پیگیری هایمان آقای امیر محمد فراهانی مدیر روابط عمومی صنف متخصصین تجهیزات پزشکی کشور در گفتگو با خبرگزاری دانشجو قول رفع مشکلات را در چند روز آینده دادند ولی هنوز بلاتکلیفیم و هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است و از این قول دو ماه گذشته است .

این درخواست شما بیشتر به کدام نهاد مربوط است ؟ وزارت بهداشت یا وزارت علوم ؟

این موضوع برای خود ما هم مشخص نشده است . وقتی به مسئولین وزارت علوم مراجعه می کنیم ، آنها اعلام می کنند که این موضوع اصلا به ما مربوط نیست و به مسئولین وزارت بهداشت مراجعه شود. امروز هم به همین علت مقابل علوم پزشکی استان حضور پیدا کرده ایم اما مسئولین اینجا هم با گفتن اینکه : این مشکل به علوم پزشکی مربوط نمی شود مارا طرد می کنند این درصورتی است که برای شرکت در طرح باید در سامانه رشد وزارت بهداشت ثبت نام کنیم همچنین مسئولین اینجا به ما می گویند که شما بدل این رشته را خوانده اید که مربوط به دانشگاه آزاد می‌باشد و از طریق دانشگاه اقدام به حل مشکل کنید وبه نوعی کلاه سرتان رفته است .

واقعا نمی دانیم باید چه کرد ؟ به کجا پناه برد ؟ اگر دانشگاه های آزاد اعتبار ندارند پس درب دانشگاه های آزاد را ببندند تا پول و هزینه و وقت ما جوانان هدر نرود.

.

این دانشجویان با اعلام این موضوع که تا زمانی حقمان را نگیریم از درخواست هایمان کوتاه نمی آیم با مشایعت نیروانتظامی و حراست مربوط به علوم پزشکی از مقابل این دانشگاه پراکنده شدن.

 

/.انتهای پیام

1 نظر
  1. نوید بیرانوند می گوید
    می پسندم ۱

    جالب اینکه مدیر گروهی که مسئول ما بوده دو سال بعد از این مشکل بدون یک گلمه حرف راجب این کنار میرود و ب عنوان مدیر ریاضی منسکب مییشوود .
    ما چندی پییش و بعد از فارغ التحصیلی اولین نفر این مشول را فهمیدیم .
    ۴سال درس بخوان ولی برای گرفتن مدرکی که همین الانم واحد های تخصصیش را میخوانیم باید ارشد شرکت کنیم یگبار دیگگر درس هایی که الان میخوانیم را ببخوانیم تا به ما بیو الکتریک بدهند …

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند