اعتبارات حوزه سیل لرستان حدود ۱۵۰ میلیارد تومان است

0

سید موسی خادمی در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان که یازدهم آذرماه برگزار شد، اظهار کرد: سه منبع مهم تسهیلات در استان وجود دارد که به‌ طور کامل جذب نشده‌اند و این جلسه با دستور کار بررسی راهکارهای جذب این منابع برگزار شد.

وی تصریح کرد: منبع اشتغال روستاییان که قریب به ۹۰ درصد از اعتبارات آن جذب استان شده و مبلغی در حدود ۳۶ میلیارد تومان از آن باقی‌مانده که طبق بررسی‌های انجام شده تا پایان آذرماه جذب استان خواهد شد.

استاندار لرستان اعتبارات مستقل برای سیل را دیگر منبع مهم تسهیلات در استان یاد کرد و افزود: اعتبارات حوزه سیل استان حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که ۶۸ میلیارد باقیمانده از تخصیص آن، با پیگیری‌های صورت گرفته تا پنج‌شنبه هفته آینده جذب استان می‌شود.

خادمی خاطرنشان کرد: در سال گذشته اعتباری بالغ‌ بر ۱۳۶ میلیارد تومان برای نهادهای حمایتی استان مانند کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص داده شد که ۱۲ میلیارد تومان باقی‌مانده از این مبلغ، به ‌صورت اعتبار شناور در اختیار دستگاه‌هایی که توان جذب آن را دارند، قرار گرفت.

وی با اشاره به طرح پیشنهادی بنیاد مسکن استان برای اجرا در منطقه زز و ماهرو شهرستان الیگودرز، اضافه کرد: زز و ماهرو یکی از محروم‌ترین نقاط استان لرستان است که این طرح به‌ صورت دقیق و کارشناسی شده، بر مبنای استعدادها و مزیت‌های آن طراحی شده است.

خادمی در پایان با بیان اینکه در طرح موردنظر، پروژه‌های عمرانی و اقتصادی پیش‌بینی‌شده در منطقه را با برنامه‌ریزی اجرایی خواهد کرد، بیان کرد: به دنبال تلفیق و هماهنگ کردن برنامه‌های بنیاد مسکن، بنیاد علوی و بنیاد مستضعفین هستیم تا یک اقدام ارزشمند در زز و ماهرو انجام شود و با بهره‌گیری از توان و امکانات منطقه، در راستای بهبود وضعیت اقتصادی مردم و اجرای مؤثر پروژه‌های عمرانی اقدام کنیم.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند