استمرار تجارت پرندگان در لرستان/ متخلفان در دلفان دستگیر شدند

0

به گزارش امید لرستان، رامین رحمتی امروز سه شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها از گشت و کنترل مستمر نیروهای یگان حفاظت این اداره برای جلوگیری از زنده گیری پرندگان شکاری و برخورد قاطع با متخلفین و تخریب چند «کوخه» در این راستا خبر داد.

وی گفت: همه ساله با مهاجرت پرندگان شکاری به ایران و استان لرستان، دشت‌های شهرستان دلفان میزبان پرندگان شکاری مهاجر است که بخشی از سال را در زیستگاه‌های این شهرستان سپری می‌کنند، در در این ایام افرادی سودجو اقدام به زنده گیری، نگهداری و تجارت غیر مجاز این پرندگان می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دلفان افزود: به همین دلیل یکی از عمده ترین فعالیت‌های محیط بانان در این فصل، گشت و کنترل و پایش محل‌های تجمع این پرندگان برای مقابله با فعالیت غیر قانونی و زنده گیری آنها است، که در این ارتباط در چند روز اخیر نیروهای یگان حفاظت این شهرستان در دشت «خاوه» نسبت به تخریب «کوخه ها» و برخورد با متخلفان اقدام کرده و به همین منظور چند «کوخه» را تخریب کرده و چند رشته تور و ادوات زنده گیری پرندگان را به همراه یک دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط کردند.

رحمتی گفت: متخلفین پیش از رسیدن نیروهای یگان محیط زیست این اداره، اقدام به رهاسازی دو قطعه کبوتر و دو بهله دلیجه کردند و متواری شدند که با پیگیری نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان متخلفین شناسایی شده و پس از تنظیم صورت جلسه، پرونده آنها به دادگستری شهرستان ارجاع شد.

وی اظهار داشت: جریمه زنده گیری یک بهله دلیجه ۳۰۰ میلیون ریال و جریمه زنده گیری یک بهله شاهین، بحری، بالابان، لاچین، ترلان دو میلیارد ریال است و متخلفان زنده گیری این پرندگان علاوه بر پرداخت این میزان جریمه بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به جرایم کیفری نیز محکوم می‌شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دلفان با اشاره به نقش مهم این پرندگان در تعادل اکوسیستم و چرخه حیات از تمامی دوستداران محیط زیست درخواست کرد که هرگونه تخلف در این حوزه را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند