از بی توجهی به افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان استان تا استخدام های غیر قانونی!

0

مقام معظم رهبری چندی پیش فرمودند،کار و تحول در آموزش و پرورش به روحیه انقلابی نیازمند است.
اگر مراسمات مذهبی باشد همه می آیند در صحنه و خود را سینه چاک نظام و انقلاب میدانند البته که این کارها بسیار خوب و اجر عظیم دارد ولی در خصوص آموزش و پرورش و عرصه فرهنگ همین که نامش به میان می آید ناگهان همه در لاک خود فرو می روند و صحنه را برا دگران خالی، و بهتر است بگوییم آماده می کنند!

سکوت و انزوای انقلابی ها در عرصه تعلیم و تربیت و گم بودن مسائل آموزش و پرورش در مسائل اساسی مورد مطالبه جنبش های دانشجویی تا کنون آسیب هایی جبران ناپذیری را بر ما وارد کرده که ثمرات آن در نسل های آینده، خود را با شدت بیشتری نشان میدهد!

مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان لرستان در چند روز گذشته در دیداری که با یکی از نمایندگان منتخب مردم در مجلس داشتند یکی از گلایه هایشان کمبود بودجه آموزش و پرورش استان لرستان بوده است چیزی که سالهاست این استان درگیرآن است و از جناب آقای زینی وند به جناب نخعی منتقل میشود اینکه این مطالبه از نماینده مجلس بشود درست استو بجا، اما چرا هیچ کدام از مدیرکل های این استان برای حل این مشکل کاری نمی کنند و مدام این جمله لقلقه زبان بزرگواران می شود؟

چرا این اداره کل آموزش و پرورش در را بر روی دانشگاه خودش که معلمینش در آن رشد پیدا می کنند آنچنان ببندد که دانشجومعلمان مطالبه گر این استان در جایی که صاحب خانه هستند حتی به عنوان مهمان نیز پذیزفته نشوند؟

اما موضوعی که بسیار مهم است و نیازمند پیگیری، موضوع جذب و استخدام غیرقانونی 300 معلم است که توسط مدیر کل استان مطرح شد، این در حالی است که اداره کل آموزش و پرورش استان برای افزایش ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان و مراکز تربیت معلم خود و تربیت و استخدام نیروی بومی متعهد و متخصص هیچ تلاش و پیگیری نمیکند و شاهد آن هستیم که با وجود افزایش ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان کل کشور استان لرستان از این افزایش بی بهره است علارغم نیاز زیاد به نیروی انسانی!

پس غیر منتظره نیست که برای جبران کمبود نیروی انسانی استان،کسانی روی کار بیایند که حتی مدارک آن ها نیز جعلی است!
جناب آقای نخعی شما تا کنون با 300 مورد برخود کرده اید ولی این نوع استخدامی ها در این استان بسیار زیاد است، کم اند کسانی که یادشان برود چطور چند سال پیش تعداد زیادی از مستخدمین مدارس در استان یک شبه معلم شدند!

برای شما می نویسم جناب آقای نخعی که از حضورتان در کرسی ریاست اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان خیلی نمی گذرد،حواستان باشد آموزش و پرورش به گفته ی رهبری معظم تربیت یک نسل است.این نسل ها را معلم ها باید تربیت و راهی جامعه ای کنند.حساب کنید تنها همان 300 نفر که با مدرک جعلی استخدام شدند ،اگر وارد سیستم آموزشی شوند چند هزار دانش آموز را سوخته و تباه و چه تعداد استعداد را ضایع خواهد شد؟
منتظر تصمیم قاطع و مبارزه با این فساد خطرآفرین و عوامل تهی از انسانیت این کار بی شرمانه هستیم…

 زهرا سلیمانی

فعال بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند لرستان

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند