ادعای صهیونیست ها درباره حمله به مواضع ایران

0

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم از سال ۲۰۱۷ تا کنون بیش از ۴۰۰ حمله هوایی علیه مواضع ایران و متحدانش در منطقه انجام داده است.

اف 16 آی

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی با عنوان «جنگی بین جنگها با ایران» به نقل از منابع رژیم صهیونیستی گزارش داد که ارتش اسرائیل از سال ۲۰۱۷ تا کنون بیش از ۴۰۰ حمله هوایی در سوریه و دیگر مناطق غرب آسیا در راستای اقدامات خود علیه ایران و متحدان این کشور در منطقه انجام داده است.

این منابع مدعی هستند که بیشتر این حملات در سوریه و حومه دمشق و تعدادی نیز علیه اهداف کوچکتر در لبنان و عراق انجام شده است.

براساس این گزارش، مقامات رژیم صهیونیستی کمپین خود را با نام جنگی بین جنگها با هدف بازدارندگی در برابر ایران و تضعیف توان این کشور برای ضربه زدن به اسرائیل نامگذاری کرده‌اند.

با این حال، تحلیلگران نظامی صهیونیستی مدعی هستند که حملات هوایی اسرائیل در سوریه جاه طلبیهای ایران را مختل کرده است اما در عین حال درگیری را به عرصه های دیگر نیز کشانده است.

این درحالیست که طی ماههای اخیر شکستهای متنوعی را در داخل فلسطین اشغالی در برابر فلسطینی‌ها و در خارج در برابر ایران متحمل شده است؛ از جمله حمله موشکی اخیر به اهداف اسرائیلی در اربیل.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اخیرا با انتشار اطلاعیه‌ای، با اشاره به هدف قرار دادن مرکز راهبردی توطئه و شرارت صهیونیست‌ها توسط موشک‌های نقطه‌زن تاکید کرد: «تکرار هرگونه شرارت با پاسخ های سخت، قاطع و ویرانگر مواجه خواهد شد».

وال استریت ژورنال در ادامه نوشت، «آمیکام نورکین» ژنرال تازه بازنشسته شده اسرائیلی ورئیس سابق نیروی هوایی این رژیم در این زمینه می‌گوید، این کمپین به طور صددرصد موفق نبوده است. اما بدون اقدامات ما شرایط می‌توانست خیلی منفی‌تر باشد.

«کارمیت والنسی» پژوهشگر موسسه مطالعات امنیت ملی اسرائیل نیز گفت: کمپین اسرائیل منجر به عقب نشینی گسترده نیروهای ایرانی از اطرف مرزهای فلسطین اشغالی به مناطق امن‌تر شده است. این یک استراتژی موثر است اما برای مقابله تمام عیار با ایران و تهدیداتی که از سوی این کشور متوجه اسرائیل است کافی نیست.

تحلیلگران نظامی می‌گویند، ایران نفوذ گسترده خود را در سوریه حفظ کرده است و به تجهیز حزب الله با سامانه‌های موشکی پیشرفته که قادرند اسرائیل را با دقت بالا هدف قرار دهند ادامه داده است.

وال استریت ژورنال در ادامه به نقل از منابع و تحلیلگران ایرانی نز نوشت: از هر ۲۰ یا ۲۵ حمله فقط دو حمله اهداف را منهدم می‌کنند و در مقابل نیروی قدس سپاه پاسداران ایران نیز به انواع مختلف به این حملات پاسخ می‌دهد.

این منابع ایران همچنین میگویند، سپاه خط قرمز تعیین کرده است، اگر حمله کنید، ما پاسخ می‌دهیم. چشم در برابر چشم.

یک مشاور دولتی سوریه نیز می‌گوید، حملات هوایی اسرائیل به طور قابل توجهی نفوذ ایران را در سوریه کاهش نداده است. و ایرانیها حضور خود را در سراسر این کشور تقویت کرده‌اند و تضعیف مواضع آنها بسیار دشوار است.

هرچند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با استفاده از حریم‌هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند اما براساس گزارشهای رسمی دولت سوریه، اکثر این حملات از سوی پدافند موشکی سوری رهگیری و خنثی می‌شود؛ جدیدترین آن حمله شامگاه گذشته در غرب استان حماه انجام شد.

منبع: فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند