اخطاریه ها را جدی بگیریم/ عامل اصلی بحرانی شدن دلفان مراسم‌های فاتحه خوانی بود

0

امیر رضائیان در گفت و گو با امید لرستان اظهار کرد: طی یک هفته گذشته وضعیت ابتلا به کرونا در دلفان بحرانی شده است که مهم ترین عامل آن برگزاری مراسم های فاتحه خوانی در سطح شهرستان بود و مردم با قوانین فاصله گذاری اجتماعی در سطح شهرستان نیز فاصله گرفتند.

وی افزود: تعداد مبتلایان به کرونا افزایش چشمگیری داشته است و از سویی شهرستان نیز تمهیدات مقابله با آن اندیشیده شده است  و امیدواریم با رعایت جدی تر مردم شاهد خارج شدن از وضعیت فعلی باشیم.

رییس شبکه بهداشت شهرستان دلفان بیان کرد: بعد پایان فروردین اندک اندک بسیاری از مردم، هشدار ها را جدی نگرفتند و به این شکل شاهد اوج گیری مجدد ابتلا مردم به کرونا شده ایم.

رضائیان با اشاره به این که همکاری خود مردم مهمترین گام در جهت مقابله با کرونا است، تصریح کرد: مردم باید بدانند که گرما تاثیری در نابودی کرونا ندارد و به شایعات بی توجه باشند و مثل روز های نخست کرونا را جدی بگیرند، ضمن این که افراد مستعد که دارای بیماری های زمینه ای هستند، بیش از سایرین نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: در صورت تداوم ابتدا به کرونا در شهرستان، به زودی شاهد فاجعه خواهیم بود، چون کل ظرفیت ما درشهرستان، 100 تخت است و این در حالی است  تنها 25 تخت کرونایی داریم.

رییس شبکه بهداشت شهرستان دلفان گفت: مردم باید اخطاریه ها را جدی بگیرند و حتما از ماسک، دستکش در مراکز عمومی استفاده کنند و مرتب دست‌ها را با مواد بهداشتی شست و شو و حتماً فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

 

طبق منابع خبری امید لرستان، تاکنون 350 نفر در سطح شهرستان دلفان به کرونا مبتلا شده‌اند و با تدوام روند موجود شاهد بحران جدی تر در این شهرستان خواهیم بود و با توجه به ضعف زیر ساخت های درمانی در شهرستان، می‌طلبد خود مردم بیش از هر زمان دیگری نکات بهداشتی را برای حفظ سلامت خود و عزیزان‌شان رعایت کنند.

 

 

 

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند