احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ ها در لرستان

0

معاون استاندار لرستان گفت: با توجه به بارش شدید باران، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان وجود دارد.


آقای احمدرضا دالوند امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خرم آباد، اظهار داشت: فعالیت سامانه بارشی از امروز ۲۳ فروردین شروع و تا روز پنج‌شنبه ۲۴ فروردین در چندین استان با شدت زیاد ادامه دارد.

وی گفت: هواشناسی کشور نوع مخاطره را رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، صاعقه، ذوب برف و وزش باد شدید اعلام کرده است.

وی افزود: شرایط آب و هوایی قرمز برای استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کردستان پیش بینی شده است.

وی گفت: بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های «کرگانه»، «چم‌انجیر»، «افرینه»، «کشکان»، «کشور»، «زز» و «سزار» در استان و همچنین آبگرفتگی معابر به صورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی و تورهای گردشگری، احتمال خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق به خصوص از جمله مخاطرات این سامانه در مناطق جنوب و غرب لرستان و همچنین مناطق جنوب نورآباد است.

وی با بیان اینکه مدیران دستگاه‌ها در این شرایط باید حضور میدانی داشته باشند، گفت: با توجه با اینکه نقاط بحرانی استان توسط هواشناسی مشخص شده برای جلوگیری از خطرات و آسیب‌های احتمالی سریعاً اقدامات لازم انجام شود.

معاون استاندار لرستان تاکید کرد: تمامی ماشین‌آلات و تجهیزات دستگاه‌ها در اختیار مدیریت بحران قرار دهند تا سریعاً در مناطق پرخطر استقرار یابند./شفقنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند