آغاز توزیع ۱۳۰۸ پنل خورشیدی در بین عشایر لرستان

0

به گزارش امید لرستان، مدیرکل امور عشایر لرستان در مراسم تحویل این پنل های خورشیدی گفت: با همکاری سازمان امور عشایر ایران و وزارت نیرو اقداماتی برای تامین پنل های خورشیدی به تعداد۲۰هزاردستگاه در سال جاری برای توزیع بین عشایر کشور بعمل آمده است.

موسوی نیا افزود: امروز در این منطقه شاهد تامین روشنایی سیاه چادرهای عشایر هستیم و سهم استان لرستان از این ۲۰هزار پنل خورشیدی ۱۳۰۸ دستگاه است که امروز ۲۴۴ دستگاه بین عشایری که در قشلاق و ییلاق فاقدبرق می باشند توضیح شد.

وی افزود: مابقی این پنل های خورشیدی نیز تاپایان مرداد ماه سالجاری با هماهنکی شرکت نیروی برق استان تامین و بین عشایر توزیع می شود.

موسوی نیا خاطرنشان کرد: همانطور که عشایر نیاز به آب آشامیدنی سالم دارند تامین برق آنان نیز اولویت دارد و با بردن برق و روشنایی به سیاه چادرها، عشایر از انرژی پاک و بدون ضرر برای محیط زیست استفاده می کنند و  این فرصت برای فرزندان عشایر بخصوص در شرایط کرونایی که بیشتر کلاسها بصورت مجازی تشکیل می شود این فرصت فراهم می شود تا از این نعمت استفاده کنند.

مدیرکل امور عشایر لرستان همچنین آثار زیست محیطی اجرای این طرح را بسیار ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد با گسترش استفاده از انرژی های نو، شاهد کاهش آثار مخرب استفاده از سوخت های فسیلی، تخریب جنگل ها و مراتع باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان نیز گفت: اقتصاد تولیدی عشایر نیازمند سیستم پشتیبانی است و خدمات دستگاه‌های اجرایی باید متناسب با شرایط عشایر کوچنده و به صورت قابل حمل اجرا شود.

وی گفت: این پنل ها قابلیت فراوری 100 وات برق را دارا بوده و روشنایی حداقل ده شعله لامپ 5 وات کم مصرف، شارژ چراغ قوه و گوشی همراه را تأمین خواهند کرد.

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند