آزمایشگاه تشخیص «کرونا» ویروس در لرستان ایجاد می‌شود

0

به گزارش امید لرستان، محمدرضا نیکبخت در جمع خبرنگاران در سخنانی با اشاره به توزیع بسته‌های کامل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا بین مادران باردار ماه ۹، بیماران خاص، دیالیزی، کلیوی حاد، قلبی و عروقی حاد، اظهار داشت: پرونده‌های این افراد در شبکه‌های بهداشت و درمان وجود دارد و این بسته‌ها را به صورت رایگان در اختیارشان قرار خواهیم داد.

 

وی با بیان اینکه همچنین بنیاد مستضعفان برای مستمری بگیران تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی این بسته‌های بهداشتی را تأمین کرده است، بیان داشت: این بسته‌های بهداشتی بین دو تا سه هزار خانواده توزیع خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند تست و تشخیص ویروس «کرونا» در لرستان، گفت: متأسفانه روند در این زمینه مطلوب نیست، ما در حال حاضر ۲۲۷ نمونه ویروس کرونا را در استان گرفته ایم و به تهران ارسال کرده ایم.

 

نیکبخت با تاکید بر اینکه جواب ۱۰۰ تست را گرفته ایم که از آنها ۱۸ مورد مثبت بود، گفت: اما چند نفر از کادر درمانی خود را به انستیتو در تهران اعزام کرده ایم که طی روزهای آینده آموزش‌های لازم تست و تشخیص ویروس کرونا را فرا می‌گیرند.

 

وی با تاکید بر اینکه مکانی را برای نیروهای آموزش دیده در استان برای انجام آزمایش‌ها در نظر گرفته ایم، تصریح کرد: تجهیزات مورد نیاز آنها را نیز تأمین کرده ایم و طی هفته آینده آزمایشات بیماری کرونا را به صورت مستقل در استان لرستان و شهر خرم آباد شروع خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند